Advert

Soroptimistlik ve Dostluk Günü kutlandı

İçel Soroptimist Kulübü, "3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü”nü, kulüp üyeleri ve dostlarının katılımıyla Mersin'deki bir otelde düzenledikleri etkinlikle kutladı.

Soroptimistlik ve Dostluk Günü kutlandı
Soroptimistlik ve Dostluk Günü kutlandı  admin
Bu içerik 355 kez okundu.

  Kulüpten yapılan açıklamada, Dostluk Günü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte, Soroptimistlerin, karşılıklı sevgi, saygı, ve hoşgörü çerçevesinde dostluklarını geliştireceği, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadelede kadınların ve kız çocuklarının sesi olmaya devam edileceği, 1921’de ABD’de kurulan Soroptimist Kulübü’nün, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın yanı sıra 1. Dünya Savaşı’ndan sonra halkların dostluk ve barış için yükselen sesi olmak, şiddet ve çatışma kültürünün ortadan kaldırılmasını da kendilerine ilke edinildiği, vurgulandı. 

1970’den bu yana Mersin’de sayısız kadın ve genç kızın sesi olduklarını, onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi için kesintisiz mücadele verdiklerini belirten İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Ganime Turan “Bugün farklı dinden, dilden, ırktan, coğrafyadan, geleneklerden gelen soroptimistler, saat farkı ile aynı anlamlı günü kutluyor, aynı dilekleri diliyor, aynı dertlerden kurtulmak için çözüm üretmeye çalışıyor. Bu büyük organizasyonla dünya küçülüyor ve fikirlerimiz büyüyor. Umut ve cesaretle, hep birlikte ‘3 Ekim Dostluk ve Soroptimistlik Günü’  kutlu olsun. Sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
Mut Emniyet Müdürü görevine başladı
"Yaşa-Tır" Tarsus'a geliyor
denizli escort