Muhtarlar birlik kuracak

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı ve Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada, federasyon olarak en çok üzerinde durdukları konunun Muhtarlar Birliği'nin kurulması olduğunu belirtti. Muhtarlar Birliği kurulunca bütün muhtar derneklerin fesh olacağını ve muhtarların tek çatı altında toplanacağını ifade eden Gülcü, "Muhtarlarımızın özlük haklarını daha iyi talep edebilmek adına Muhtarlar Birliğinin kurulması şart diye düşünüyoruz. Bunu da her platformda dile getiriyoruz. Cumhurbaşkanımızdan da bunu talep ettik" şeklinde konuştu.

Muhtarlar birlik kuracak
Muhtarlar birlik kuracak admin
Bu içerik 476 kez okundu.

  Hasan KÜÇÜK

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı ve Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, beraberinde bulunan Adana, Osmaniye, Düziçi, Tarsus, Hatay'daki muhtarlarla Mersin'e geldi. Gülcü, Mersin'deki bazı muhtarlarında katılımı ile belediye başkanlarını ziyaret etti.

Gülcü ve beraberindekiler Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ndeki yapacakları açıklamalarına 45 dakika geç geldi. Bazı basın mensupları bu duruma tepki göstererek toplantıyı takip etmedi.

GÜLGEN: İLK DEFA MUHTARLAR ARASINDA BİRLİK OLUYOR

Toplantıda ilk sözü alan Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Gülgen, "Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı ve Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü bölgede bulunan muhtar derneklerinin başkanları ile birlikte bizleri ziyarete geldiler. Beraber belediye başkanlarını dolaştık. İlk defa muhtarlar arasında bir birliktelik oluyor. Mersin'e ilk defa böyle kalabalık muhtarlar topluluğu geliyor. Önümüzdeki günlerde belediyelerle temasa geçip Türkiye'nin 81 ilinden muhtarları biz burada ağırlamayı düşünüyoruz. Onun için istişarelerde bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

"MUHTARLAR KONFEDERASYON TOPLANTISINI MERSİN'DE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

Daha önce konfederasyonlarının yönetim kurulu toplantılarını 46 ilde yaptıklarını anlatan Gülgen, "Bu toplantılara yönetim kurulumuz dışından Türkiye'nin çeşitli yerlerinden 100'den fazla muhtarımız katıldı. İzmir'deki bir muhtarımız Mardin'deki bir muhtarla arkadaştır. Veya Samsun'daki bir arkadaşımız Mersin'deki bir muhtarla arkadaştır. Biz 50 bin muhtarı birbirleri ile tanıştırmak birbirleri ile kaynaştırmak ve meseleleri Ankara'da hep birlikte çözmekten yana olduğumuz için bu toplantıları çeşitli illerde yapıyoruz. Önümüzdeki aylarda da Mersin'de böyle bir toplantı düzenleyeceğiz" diye konuştu.

GÜLCÜ: MUHTARLAR BİRLİĞİ KURMAYI PLANLIYORUZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı ve Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü'de

Mersin'de çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını ifade ederek "Akdeniz bölgemizde 8 ilimiz var. Bunlardan bir taneside Mersin. Daha önce Kahramanmaraş, Elbistan, Osmaniye Düziçi'nde ziyaretler gerçekleştirdik. Burdur, Isparta ve Antalya'da çeşitli temaslarımız olmuştu. Türkiye Muhtarları Federasyonunun bizlere vermiş olduğu görevler var. Bölgemizde çalışmalar yapıyoruz. Muhtarlarımızla istişareler yapıyoruz. Belediye başkanları ve mülki amirleri ziyaret ediyoruz. Hem muhtarlarımızın sorunlarını dinliyoruz ve sorunların çözümü ilgili mercilere ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Konfederasyonu olarak en çok Muhtarlar Birliği'nin kurulması konusu üzerinde durduklarını anlatan Gülcü şunları söyledi: "Muhtarlar Birliği kurulunca bütün dernekler fesh olacak. Bütün muhtarlar tek biri çatı altında toplanacak. Muhtarlarımızın özlük haklarını daha iyi talep edebilmek adına muhtarları birliğinin kurulması şart diye düşünüyoruz. Bunu da her platformda federasyon ve konfederasyon başkanlarımız dile getirmekte. Cumhurbaşkanımızdan da bunu talep ettik. Bununla alakalı İçişleri Bakanlığına verilen talimat ile çalışmalar yapılıyor. İktidar ve muhalefetteki yetkilerle çeşitli görüşmeler yapılıyor. Bu olduğu zaman muhtarlar tek çatı altında toplanmış olacak." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort