3'ten 93'e beraber yürüdüler

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sağlık için "Beraber Yürüyelim" sloganı ile 3’ten 93’e her yaştan vatandaşın katılımıyla farkındalık yürüyüşü Mersin'de yapıldı.

3'ten 93'e beraber yürüdüler
3'ten 93'e beraber yürüdüler  admin
Bu içerik 938 kez okundu.

 Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Sağlık için "Beraber Yürüyelim" sloganı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu himayeleri ve Mersin Valiliği Gençlik ve Spor il Müdürlüğü koordinesinde 3’ten 93’e her yaştan vatandaşla 81 ilde eş zamanlı yürüyüş gerçekleştirdi. 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen yürüyüşe Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su, Mersin Gençlik İl Müdürü Oğuz Kaymaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Osman Yıldızbakan, Önder Öztürk, Mehmet Özdemir, Ülker Aksoy Şimşek, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor. Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişimine hizmet etmek olan bu hafta vesilesiyle tüm Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde Türkiye’nin 81 ilinde, yürüyüş, bisiklet sürme ve çeşitli spor aktiviteleri ile gerçekleştirilen yürüyüş eski Tevfik Sırrı Gür Stadı önü, Silifke caddesi güzergahında devam ederek Cumhuriyet Meydanında yapılan konuşmalar ve capoeira gösterisi ile son buldu.

Cumhuriyet Meydanında yapılan programda konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su "Bu güzel Mersin gününde sizlerle birlikte İlimizde sporla ilgili farkındalığı arttırmak için Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ile beraber düzenlediğimiz sağlık için "Beraber Yürüyelim" etkinliğinde sizlerle beraber spora ve sağlığa yönelik önemli bir farkındalığı gerçekleştirdik. Hem kendimizin sağlığı hem gelecek nesillerimizin sağlığı mutlaka bir spor yapma yolundan geçmektedir. Hareketsizlik en kötü şeydir. Hastalıkların ana omurgasını hareketsizlik oluşturmaktadır. O yüzden hep birlikte spora devam edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonuna, Gençlik ve spor il müdürlüğümüze ve yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir yaşam için spor yapmayı hayatınızdan çıkarmayın." dedi.

Bu yıl “Beraber Yürüyelim” (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarsus'ta ev yangını
Tarsus'ta ev yangını
Yeşilboğaz Kızılay’a kan bağışında bulundu
Yeşilboğaz Kızılay’a kan bağışında bulundu