Turizmcilerin Mezitli hayranlığı

​Mersin’de turizm sektörünün önde gelen yöneticileri Mezitli’de bulunan SoliPompeopolis, Antik Liman, Aratos’un mezarı gibi yerlerin yanında, Örgülü Sokak, Down Kafe gibi Mezitli Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerin turizme katkı sunması amacıyla bir araya geldi. Otel Müdürleri Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan öncülüğünde Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul ile birlikte Mezitli turu gerçekleştirdi.

Turizmcilerin Mezitli hayranlığı
Turizmcilerin Mezitli hayranlığı admin
Bu içerik 113 kez okundu.

Mersin’de turizm sektörünün önde gelen yöneticileri Mezitli’de bulunan SoliPompeopolis, Antik Liman, Aratos’un mezarı gibi yerlerin yanında, Örgülü Sokak, Down Kafe gibi  Mezitli Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerin turizme katkı sunması amacıyla bir araya geldi.

Mersin’e gelen turistleri, Mezitli’nin güzellikleri ile buluşturmak, sektör açısında son derece büyük avantajlar sağladığını ifade eden turizmciler, “Artık günümüzde turistler kaliteli hizmetin yanından farklı şeyler de görmek istiyor. Mezitli Belediyemizin yaptığı çalışmalar bu alanda bize büyük avantaj sağlıyor. Kadın Üretici Pazarları, Örgülü Sokak, Down Kafe gibi çok sayıda projeyi Mersin’e gelen turistlerle buluşturarak kentin cazibesini artırmayı planlıyoruz. Belediye Başkanımız Neşet Tarhan da bize bu konuda büyük destek ve katkı sunuyor” dedi.

Konuklara Temmuz ayında açılışı yapılan Örgülü Sokak başta olmak üzere Mezitli’nin zenginliklerini gezdirerek, buraları nasıl turizme kazandıracakları konusunda fikir alışverişi yaptıklarını dile getiren Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Örgülü Sokak'ı planlarken hem sosyoekonomik katkı sağlamak hem de sosyal ve kültürel değerlerimizi tanıtırken istihdama da katkı sağlamayı amaçladık. Örgülü sokak her türlü sanat etkinliklerinin yapıldığı, çalışma gruplarının toplandığı önemli bir mekan. Turizmcilerimizle buraların daha iyi nasıl tanıtılacağı, grup turistlerin buralara nasıl getirilebileceği konusunda fikir alışverişi yaptık. Mezitli’nin tarihi doğal güzelliklerinin yanında Mezitli Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen başarılı çalışmaların daha fazla insana ulaşması için farklı bir çalışma yönetimi ortaya koymaya karar verdik” diye konuştu.

Mezitli’de yaşayan vatandaşların mutlu olması için çalıştıklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitlililerin mutluluğu için hayata geçirdiğimiz ve Dünya kamuoyunda büyük beğeni kazanan projelerimizin daha çok insana ulaşırken aynı zamanda turizme de hizmet etmesi için bir süredir çalışma yapıyorduk. Mersin’de turizm sektöründe yer alan yöneticilerimizi bu güzelliklerimizi gezdirerek tanıtımını yaptık. Onlardan aldığımız fikirlerle buraları turizme kazandırırken, tarihi ve doğal güzelliklerimize de ilgiyi artırmayı amaçlıyoruz. İnanıyorum ki Mezitli’ye gelen insanlar buralara hayran kalacaklar” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort