Advert

Belediye personeline “temel ilk yardım” eğitimi

​Tarsus Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Hizmetler Başkanlığı işbirliğinde belediye personeline yönelik 4 gün süren temel ilk yardım eğitimi gerçekleştirildi.

Belediye personeline “temel ilk yardım” eğitimi
Belediye personeline “temel ilk yardım” eğitimi admin
Bu içerik 186 kez okundu.

Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim birimi tarafından Tarsus Belediyesi Yerleşkesinde Turuncu ve Yeşil Salonda gerçekleştirilen eğitimde “Temel İlk Yardım” bilgileri, yaşam belirtileri, solunum yolu tıkanıklığı, göğüs ağrısı gibi konularda, İl Sağlık Müdürlüğü - Acil Hizmetler Başkanlığı görevlileri tarafından uygulamalı şekilde bilgilendirme yapıldı.

Tarsus Belediyesi turuncu salonda gerçekleştirilen ilk yardım eğitimi, Sertifikalı İlk yardım eğitmenleri; Hemşire Sabriye Korçak, Anestezi Teknisyeni Ahmet Durudeniz, Paramedik Gökhan Ambar, Hemşir Erdem Öksüz ve HemşirNasıf Canbolat tarafından Tarsus Belediyesi personellerine uygulamalı gerçekleştirildi. Eğitimde “İş ve trafik kazalarında, yaralanmalarda, göğüs ağrıları, hayvan ısırıkları, hasta ile yaralı taşıma gibi konularda yapılması ve yapılmaması gereken bilgileri slayt ve uygulama şeklinde personellere aktaran ve tıbbi destek gelene kadar alınması gereken çevre güvenliği ve öncelik sırasına göre uygulanması gereken ilk yardım metotlarını anlattılar”.

Eğitmenler verilen eğitimin sonucunda yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlere ilk yardım sertifikalarını takdim etti. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort