Advert

THY’nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu

Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görevli kabin memurları, kendi aralarında kurdukları ‘İyiliğe Uçanlar Platformu’ ile yardıma muhtaç kişilere ulaşarak ihtiyaçlarını karşılıyor. Gönüllük esasıyla yola çıkan kabin memurları, bu kez Adana ve Mersin’deki çocukların yüzünü güldürmek için iyiliğe uçtu.

THY’nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
THY’nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu admin
Bu içerik 199 kez okundu.

Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görev yapan kabin memurlarının gönüllü olarak 8 yıl önce bireysel çabalarıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdiği. İyiliğe Uçanlar Platformu, bu kez Adana ve Mersin’deki çocukların yüzünü güldürdü. Projenin kurucularından Sinem Güldal, Feride Emre ve Seray Gürdal, 12 Eylül’de Adana Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu ile Mersin Akdeniz Kürkçü Abdülkadir Perşembe Vakfı Ortaokulu’na ziyaret gerçekleştirdi.

“EL ELE VERİP İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TALEPLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Ziyaret sonrasında projeye ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları kabin amiri Sinem Güldal, yaklaşık 10 yıldır bayrak taşıyıcı bünyesinde çalıştığını, İyiliğe Uçanlar Platformu’nun 8 yıl önce hayata geçtiğini ve şu an yaklaşık 3 bin gönüllü ile beraber yola devam ettiklerini söyledi. İhtiyaç sahiplerine ulaşmak amacıyla yola çıktıklarını belirten Güldal, "Bu hareket ilk başladığında kendimiz ihtiyaç sahiplerini araştırıp buluyorduk daha sonrasında platformumuz duyulmaya başlayınca gönüllülerimiz ve öğretmenlerimiz bize ulaşmaya başladılar. Biz de şirketimizdeki arkadaşlarımızla el ele verip ihtiyaç sahiplerinin taleplerini gerçekleştiriyoruz. Biz platform olarak çocuğun ihtiyaç sahibi ve hayallerinin olmasına dikkat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

"KABİN ÜNİFORMALARIYLA ÖĞRENCİLERE OKULLARINDA ZİYARET"

Adana ve Mersin’de gerçekleştirilen özel etkinliğe ilişkin değerlendirmede bulunan platformun kurucularından Güldal ise "Yeni üniformalarımızla çocuklarımızın sınıflarını ziyaret ettik. Okul başlangıcı olduğu için sırt çantalarının içerisinde bulunan kırtasiye seti ve küçük hediyelerimizle beraber çocuklarımıza sunumumuzu gerçekleştirdik. Bugün çocuklarımıza yeni üniformalarımızı ve havacılığı anlattık. Ayrıca Adana Seyhan İşitme Engelliler İlkokulundaki çocuklarımızın bizleri görünce alıştığımız çığlık çığlığa bir tablo olmaması da bugün beni çok duygulandırdı’’ dedi.

KABİN MEMURUNU AFRİKA’DA DUYGULANDIRAN ANI

Platformdaki projeler kapsamında gittiği Afrika’da unutamadığı bir anısını da paylaşan Sinem Güldal, "2015 yılında Afrika’ya gerçekleştirdiğimiz bir programımızda dağ köylerinde bulunan çocuklara topları götürdüğümüzde nasıl oynayacaklarını bilmemeleri beni çok duygulandırmıştı. Bunun yanı sıra şeker ve çikolatanın tadını bilmeyen çocuklar var. Biz iyiliğe uçanlar olarak Türkiye içerisinde hareketimizi özgürce devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra yurt dışı programlarımızı da şirketimizin düzenlediği kampanyalar ile gerçekleştiriyoruz. ‘İyiliğe Uçanlar Platformu’ olarak bizim amacımız herkesin gönlündeki maneviyatı ortaya çıkarmak ve bir kalbe dokunmalarına aracı olmak istiyoruz” diye konuştu.

İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARA İŞARET DİLİYLE KABİN MEMURLUĞUNU ANLATTILAR

Adana ve Mersin’de gerçekleştirilen etkinliğe katılan kabin memuru Feride Emre ise 5,5 yıldır Türk Hava Yolları bünyesinde çalıştığını, 4 yıl önce bir uçuşta Sinem Güldal ile karşılaştığını ve çocuklar için daha fazla neler yapabileceklerini görüştükten sonra platforma dahil olduğunu belirtti. Feride Emre, ‘’Annem ve babamın işitme engelli olması nedeniyle işaret dilini biliyorum. Böyle bir etkinlikte bulunmam ve işitme engelli çocuklarımız ile iletişimde olabilmek benim için çok önemli. Adana Seyhan İşitme Engelliler İlkokulunda bulunan çocuklar, benim işaret dilini bilmeme çok şaşırdılar. Çocuklar bana; ne iş yaptığımı, uçakta neler yaptığımı, korkup korkmadığımı ve işaret dilini nasıl öğrendiğimi sordular. Onlara hediye vermemiz ve kendileriyle fotoğraf çektirdiğimiz için çok mutlu oldular. Engeli olan bütün çocukların her zaman bir ayrıcalığa ihtiyaçlarının olduğunu biliyor ve onları güldürmek için elimizden geleni yapıyoruz’’ ifadelerini kullandı. (İHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
“Laikliğe karşı olmak cumhuriyete ihanettir”
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
Çiftepınar yollarına, bakım onarım
denizli escort