Tek farkla kabul

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in 349 milyon 500 bin TL’lik borçlanma yetkisi talebi Mersin Büyükşehir Belediye meclis toplantısında tek farkla kabul edildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül Meclis toplantısının ikinci birleşimi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Yine yoğun bir gündemle toplanan meclise Başkan Vahap Seçer’in 349 milyon 500 bin TL’lik borçlanma yetkisi talebi damga vurdu.

Tek farkla kabul
Tek farkla kabul admin
Bu içerik 511 kez okundu.

  Hasan KÜÇÜK

Temmuz Ayı meclis toplantısında komisyondan geçen fakat MHP'nin onay vermemesi üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in geri çektiği borçlanma talebi meclisin 12. gündem maddesi olarak meclis üyelerine sunuldu. Seçer, ilin ihtiyaç duyduğu yatırımları için İller Bankası veya ticari bankalardan 349 milyon 500 bin TL’ye kadar kredi kullanma ve  krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmak için yetki istedi. Seçer kanun gereği bu miktarın 3'te birini kullanabilecek.

MHP RET OYU VERDİ, AKP ÇEKİMSER KALDI

MHP Grubu adına söz alan Mahmut Tat, belediyenin ciddi bir borca girmiş hali ile yeniden bir borçlanmanın uygun olmayacağı düşüncelerinin devam ettiğini bu nedenle ret oyu vereceklerini belirtti.

AK Partili Muhammet Mustafa Gültak ise "Alınan paranın küçük ve orta ölçekli belediyemizden para bekleyen Mersin esnafından kalmasını istiyoruz" dedi.

Başkan Seçer'de "Belediyemizin rahat olması, maddi açıdan sıkıntılılarını gidermesi, alet, ekipmana, malzemeye daha süratle ulaşması demek, bu da ilçelere de yansıyacak hizmet demek. Bu borçlanmanın oy çokluğuyla değil oy birliğiyle geçmesi çok daha anlam taşır. Hem kente iyi bir yansıma olur. Hem moral motivasyonumuz artar. Hem uzlaşma kültürü açısından da önemli bir önceki teşkil etmiş oluruz. Memleketin gerginliğe, gereksiz siyasete ihtiyacı yok" diye konuştu.

Yapılan oylamada MHP ret oyu kullanırken AKP çekimser kaldı. CHP,HDP ve İYİ Parti ise evet oyu kullandı. Borçlanma talebi 30'a 29 kabul edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Seçer orkestra yönetti
Başkan Seçer orkestra yönetti
Toroslar, Ata'sını dualarla andı
Toroslar, Ata'sını dualarla andı