Advert

Tıp Fakültesi'nin kalitesi tescillendi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı "Avrupa Akreditasyonu" almaya hak kazandı.

Tıp Fakültesi'nin kalitesi tescillendi
Tıp Fakültesi'nin kalitesi tescillendi admin
Bu içerik 169 kez okundu.

 MEÜ kalite yönetimi anlayışı kapsamında sürdürdüğü akreditasyon çalışmaları olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. Son olarak MEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı "Avrupa Akreditasyonu" almaya hak kazandı.

Yapılan başvurunun ardından 11 Eylül 2019 tarihinde Prof. Thomas Sieber, Prof. Goetz  Geldner ve Prof. Dr. Zuhal Aykaç tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanarak uluslararası bir alanda MEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nın kalitesi tescillenmiş oldu.

Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, MEÜ'de Avrupa düzeyinde akredite olan ilk klinik ve Türkiye de ise bu hakkı kazanan 7. klinik olduklarını ifade etti.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı 2017 yılında Ulusal Akreditasyon ve 2018 yılında Ulusal Algoloji Yan Dal Akreditasyon sertifikasını da almıştı.

MEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, inceleme heyeti ile birlikte Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Rektör Çamsarı, akreditasyon sürecinde verdikleri desteğin olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avrupa düzeyinde ilk olarak gerçekleşen akreditasyonun önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Çamsarı emeği geçenlere teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir'de asfalt çalışmaları sürüyor
Yenişehir'de asfalt çalışmaları sürüyor
THY’nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
THY’nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
denizli escort