Pazarcılar odasına haciz şoku!

Mersin'de 1500 üyesi bulunan Pazarcılar Odası'nda haciz şoku yaşandı. İddiaya göre 2010-2018 yılları arasında 8 yıl boyunca Mersin Pazarcılar Odası Başkanlığı'nı yapan ancak 2 yıl önce yönetimi kaybeden Fuat Kalkan ve yönetim kurulundaki bazı kişiler odadaki alacaklarını tahsil edemeyince demirbaş eşyalar ile odaya ait resmi plakalı makam aracı ve otoparkta bulunan cenaze nakil aracına haciz koydurdu. Demirbaş eşyalar bir komyonete yüklenirken otoparkta bulan resim makam aracı ve cenaze aracı ise çekicilere yüklenerek götürüldü. Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Abdülhalim Batur, "Bu geçmiş dönemde 1 milyon 850 bin lira borç bırakan yönetimin yaptığı bir iş. 8 sene bu odanın personelliğini yapmış, maaşını almış, SSK'sı yatırılmış kişiler odasını icraya vererek, odadaki eşyaları, makam arabasını, cenaze arabasını ekiple gelip burada icra yapıyorlar. Yazıklar olsun. O şahıslara yazıklar olsun" dedi.

Pazarcılar odasına haciz şoku!
Pazarcılar odasına haciz şoku! admin
Bu içerik 676 kez okundu.

  Hasan KÜÇÜK / Özel Haber

Mersin'de Pazarcılar Odasının resmi makam aracı ve cenaze nakil aracının da içinde bulunduğu bütün eşyalarına icra yoluyla el konuldu. Alınan bilgiye göre; 8 yıl boyunca Mersin Pazarcılar Odası Başkanlığını yapan Fuat Kalkan ve yönetim kurulundan bazı kişiler Pazarcılar Odası'ndaki alacaklarını tahsil edemeyince icra yoluna başvurdu. Alacağını tahsil etmek için eski yönetimin avukatı icra memurları ve emniyet görevlileri ile birlikte Pazarcılar Odası'na geldi. Görevliler odadaki koltuk ve dolapları işçiler aracılığıyla kamyonete yükleyerek götürdü.

Daha sonra görevliler Pazarcılar Odasının hemen karşısındaki özel bir otoparkta bulunan odanın 33 CUU 50 Plakalı resmi makam aracı ile cenaze nakil aracına haciz işlemi uyguladı. Araçlar çekiciye yüklenerek götürüldü.

Duruma tepki gösteren Mersin'de Pazarcılar Odası Başkanı Başkanı Abdülhalim Batur, "Geçmiş dönemde 1 milyon 850 bin lira borç bırakan yönetimin yaptığı bir iş olduğunu ifade ederek "8 sene bu odanın personelliğini yapmış, maaşını almış, SSK'sı yatırılmış kişiler tarafından odasını icraya verip makam arabasını, cenaze arabasını ekiple gelip burada icra yapıyorlar. Yazıklar olsun. O şahıslara yazıklar olsun" dedi.

"Mersin Pazarcılar Esnaf Odamızın yıllarca ekmeğini yiyen çalışan personellerin kaldırmış olduğu icra ile beraber kendi cenaze araçlarını kendi odalarının makam araçlarını ve esnafın işini gören odanın bütün eşyalarını icra yoluyla kaldırıyorlar" diyen Batur, "Bu insanlar daha da bu pazarın içinde çalışıp ekmek yiyorlar. Yazıklar olsun. Geçmiş dönemdeki yönetime yazıklar olsun. Şunu bilsinler ki biz var olduğumuz sürece bu icralar geldiği sürece biz bu esnafın yanındayız. Bu esnafın hakkını korumakla mükellefiz. Kendi odasının cenaze aracını icraya veren adam adam değildir. Esnafta olsun kim olursa olsun adam değildir" ifadelerini kullandı. 

Batur, "Mevzu buradaki 3 tane sandalye 3 tane masa değil. Mevzu yıllarca burada yöneticilik yapmış halende pazarlarda ekmek kazanan haramzadelerin yaptığı harekettir. Bir insan bağlı bulunduğu odasının cenaze aracını ve makam aracını hazcetmek kimseye yakışmaz. Bizi kimse caydıramayacak. Gurur meselesi yapıp ta yenilgiyi kabul etmeyenler bu hareketlerine devam etsinler. Bu oda bu esnaf yalnız değildir. Bu esnafın arkasında canımızla malımızla her şeyimizle hazırız" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi