Türk Halkları Medeniyeti Vakfından Tollu’ya ziyaret

Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kalkan, Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu’yu ziyaret etti.

Türk Halkları Medeniyeti Vakfından Tollu’ya ziyaret
Türk Halkları Medeniyeti Vakfından Tollu’ya ziyaret  admin
Bu içerik 290 kez okundu.

  Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kalkan, Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu’yu makamında ziyaret ederek Türklük ve Milliyetçilik üzerine fikir paylaşımında bulundu. Kalkan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan gibi Türk halklarının Türkiye’de birleştirici gücü olmaya çalıştıklarını ifade ederek Tollu’nun Erdemli’de gerçekleştirdiği projeler ile Türk Dünyasına katkılarına değindi. Kalkan çalışmaları nedeniyle Tollu'ya plaket sundu.

Başkan Tollu ise “Yaşantımız boyunca Turan idealinin gerçekleşmesiyle alakalı düşüncelere sahip olduk. 15 yaşından beri, bu davanın hizmetkârı olmayı Allah nasip etti. Şimdi de Erdemli’nin hizmetkârı olmayı nasip etti. Bizim nizam-ı âlem hayallerimiz var. Bu imanla çalışıyoruz. Türk Buluşması, Türkmen Şöleni gibi organizasyonlarla zaman zaman soydaşlarımızla buluşuyoruz. Bizler, bizimle aynı gayeyi taşıyan soydaşlarımızla bir araya gelerek, ekonomik, kültürel alanlarda birlikte olarak, Dünyadaki hiçbir güce ihtiyaç duymadan yolumuza devam edebilecek güçteyiz” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi