Advert

“Tece ve sonrasında altyapı yatırımlarına önem vereceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Tarım ve turizm alanında potansiyeli yüksek olan Erdemli İlçesi’nin bu alanlardaki gelişimine katkı sunmak istediklerini ifade eden Seçer, “Erdemli, üretim potansiyeli çok muazzam bir yer. Bölgenin bana göre en çok istikbal vadeden ilçelerinin başında geliyor. Yeni yatırımlarla çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. Biz de belediye olarak Erdemli halkımıza hizmet etmek, ilçemizin gelişimine katkı vermek istiyoruz” dedi. Erdemli İlçesi’nin tamamında bulunan altyapı sorunları için ilk dönem sonunda önemli yatırımlar yapacaklarını da vurgulayan Seçer, “İlk döneminizin sonuna kadar özellikle Tece ve sonrası için altyapı yatırımlarına önem vereceğiz" diye konuştu.

“Tece ve sonrasında altyapı yatırımlarına önem vereceğiz”
“Tece ve sonrasında altyapı yatırımlarına önem vereceğiz” admin
Bu içerik 345 kez okundu.

 Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı ve odanın yönetim kurulu üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sarı, uzun süredir Büyükşehir Belediyesi’nde özledikleri tabloyla karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Erdemli İlçesi’nin çözüm bekleyen sorunlarının konuşulduğu ziyarette, özellikle altyapı sorunlarına ağırlık vereceklerini ifade eden Başkan Seçer, tarım ve turizm alanında potansiyeli yüksek olan Erdemli İlçesi’nin bu alanlarda gelişimine katkı sunmak istediklerini söyledi.

“SORUNLARIN HEPSİ AKILCI PLANLAMALARLA ÇÖZÜLÜR”

İletilen yol genişletme talebini not eden Başkan Seçer, Erdemli’de çözüm bekleyen sorunların olduğunu, planlı ve uzun soluklu çözümler için çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Seçer,  “İlçemizin çözüm bekleyen sorunları var, bunların farkındayız. İlgili arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla, sizin gibi değerli odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halindeyiz.  Yol, yeni hal, otogar, altyapı, kanalizasyon, arıtma talebi gibi birçok talep var. Sahilin fiziki koşulları konusunda çok şikayet var. Bu sorunların hepsi akılcı planlamalarla çözülür” dedi.

“TECE VE SONRASI İÇİN ALTYAPI YATIRIMLARINA ÖNEM VERECEĞİZ”

Yaz nüfusu neredeyse üç katına çıkan Erdemli İlçesi’nde özellikle altyapı sorunlarına ağırlık vereceklerini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “İlk dönemimizin sonuna kadar özellikle Tece ve sonrası için altyapı yatırımlarına önem vereceğiz. Erdemli’de hem sahilde hem yaylalarda çok birikmiş sorunlar var. O bölgenin halkı kanalizasyon, altyapı, temiz içme suyuna erişim gibi çok önemli sorunlarla boğuşuyor.  Finansman konusunda çalışmalar yapıyoruz. Altyapı konusunda finansmana daha çabuk ulaşabiliyoruz. Önemli mesafeler alacağız. Avrupa Birliği fonları gibi farklı kaynaklardan finansman sağlayabiliyoruz.  Önemli olan bunları bulup hayata geçirmek. İyi kadrolarla bu işleri başaracağız” diye konuştu.

“ERDEMLİ, YENİ YATIRIMLARLA ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GELECEK”

Erdemli İlçesi’nin gelecek açısından umut vaat ettiğini ifade eden Seçer, ilçenin gelişimine katkı vermek istediklerini ifade ederek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Erdemli, üretim potansiyeli çok muazzam bir yer. Bölgenin bana göre en çok istikbal vadeden ilçelerinin başında geliyor. En çok beklenti içinde olduğunuz, tarımsal üretim ve turizm potansiyeli çok önemli bir ilçe. Tarımsal potansiyeli var. Bir de tarımsal potansiyelli ürünler var. Herkesin çok rahat ulaşabileceği önemli bir lokasyonda bulunuyor. Yeni yatırımlarla çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. Biz de Belediye olarak Erdemli halkımıza hizmet etmek, ilçemizin gelişimine bizler de katkı vermek istiyoruz.”

ORHAN SARI: “ÖZLEDİĞİMİZ, ARZULADIĞIMIZ BİR TABLO”

Başkan Seçer’e hayırlı olsun dileklerini ileten Erdemli Ticaret Odası Başkanı Orhan Sarı, Büyükşehir Belediyesi’nde özledikleri tabloyla karşılaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Biz her zaman böyle bir tabloyla karşılaşmayı ümit ettik ve böyle bir tabloyla karşılaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Açıkçası özlediğimiz, arzuladığımız bir tablo” diye konuştu.

Erdemli’de genişletilmesi gereken Çiriş-Erdemli merkez arası yayla yolu sorununa değinen Sarı, Başkan Seçer’den çözüm talep etti. Sarı, “Yayla yolları sorunumuzda yıllardır bir arpa boyu yol gidemedik. Kısa vadede buna çözüm göremiyoruz ama alternatif olarak bizim yayla yollarındaki en büyük ulaşım sorunumuz Çiriş ile Erdemli arasındaki bölge. Çok yokuş ve virajların olduğu bir bölge. Trafik kilitleniyor. KocahasanlıÜçtepe’denÇiriş’e kadar olan bir yol var.  O yol genişlemeye çok müsait. Kamulaştırma noktasında da çok fazla sorun olmayan bir yol. Erdemli’denÇiriş’e kadar olan bölgenin yarısı kadar mesafesi olan bir yol. Büyükşehir Belediyesi tarafından güzel bir şekilde genişletilip, asfalt dökülürse Erdemli’denÇiriş’e kadar olan ulaşım sorunu çok ciddi anlamda çözülmüş olur. Erdemli halkının gönlüne taht kurmuş olursunuz” dedi.

Ziyaret sonrası, Oda Başkanı Sarı, Başkan Seçer’e getirdikleri Mustafa Kemal Atatürk tablosunu hediye etti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi