MESKİ Genel kurulunda güldüren 'çiş' tartışması

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin Eylül Ayı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer arasında güldüren 'çiş' tartışması yaşandı. Söz alan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç umumi tuvaletlerin belediyelerine hiçbir getirisi olmadığını ifade ederek Anamur'daki umumi tuvaletler için abone olmalarının kendilerine resmi yazı ile iletildiği söyledi. 'Şimdi biz buna abone mi olacağız?. Abone olmadığımız takdirde bu suyu kesecek misiniz? diye sorduğu Seçer'den 'keseriz herhalde' cevabını alan Kılınç'ın "Keserseniz millette Anamur'un meydanına çişini yapsın sayın Başkanım. Ne diyeyim bende yani. Teşekkür ederim' şeklindeki sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

MESKİ Genel kurulunda güldüren 'çiş' tartışması
MESKİ Genel kurulunda güldüren 'çiş' tartışması  admin
Bu içerik 377 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

MESKİ Eylül Ayı Olağanüstü  Genel Kurulu Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında yapılan genel kurul açılış ve yoklama ila başladı. Saygı Duruşu'nun ardından bir önceki toplantı tutanak özeti oylandı.

MESKİ Genel Müdürlüğü 2020-2024 Yılları Stratejik Plan Taslağı ile ilgili teklifin görüşülmesi. Plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

MESKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bütçesi içinde Diğer Müşavir Firma ve Kişilere Ödemeler bütçe tertibinin açılması ve açılacak olan bütçe tertibine toplam da 35 milyon 400 bin TL'nin aktarılması ile ilgili teklifin görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

MESKİ Genel Müdürlüğü Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliği Taslağı ile ilgili teklif görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

MESKİ Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının bütçesinin Plan Proje Dairesi Başkanlığı bütçesine aktarılması ile ilgili teklifin görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

9 MİLYON 300 BİN LİRALIK BORÇLANMA YETKİSİ 

MESKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 Mali Yılı Bütçesinin Finansman Cetvelinde öngörülen

73 milyon TL iç borçlanma nedeniyle bu tutardan 9 milyon 300 bin TL'lik kısmın Enerjisa Güvence Bedelini karşılamak üzere teminat mektubu alınması için  kullanılması için

MESKİ yönetim kuruluna yetki verilmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

GÜLDÜREN TARTIŞMA

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, MESKİ ile son günlerde çok büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Abone olmayan yerlerin abone olması noktasında gereği yapılması gerektiğine inananlardan olduğunu ifade eden Kılınç

"Cuma günü bize bir yazı geldi. Umumi tuvaletlerin abone olması noktasında. Umumi tuvaletlerin abone olması konusunda Anamur belediyesine hiçbir ekonomik getirisi yok. Ama Anamur Belediyesi abone olsun diye bize resmi yazı ile ilettiler. Şimdi biz buna abone mi olacağız. Abone olmadığımız takdirde bu suyu kesecek misiniz? diye sordu. Seçer'in keseriz herhalde cevabı alan Kılınç'ın 'Keserseniz, millette Anamur'un meydanına çişini yapsın sayın Başkanım. Ne diyeyim bende yani. Teşekkür ederim" şeklindeki sözleri gülüşmelere neden oldu.

"Anamur'da iş bittide konu umumi tuvaletlere mi kaldı" diye soran Seçer, "Niye abone olmuyorsunuz buna? Belediyelerin umumi olarak kullandırdıkları kamuya açık yerlerde ticari yada gayrı ticari böyle bir şeye hakkımız var mı? İstediğimizi abone yaparız istediğimizi yapmayız diye. Yasalar ne ise onu uygulamak zorundayız. Tabi abone yapacağız. Abonesiz yerde su sebil olarak kullanılır. Bunun başka çıkar yolu yok. Abone yapmak zorundayız."şeklinde konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak