402 bin öğrenci 402 bin fidan dikecek

Mersin'de İlköğretim haftasında her öğrenci adına bir fidan dikilecek. Böylece Mersin'de bulunan 402 bin öğrenci adına 402 bin fidan dikilmiş olacak. Ağaç dikim etkinliği Toroslar Musalı Veli Haşim Çiftçiler İlkokulu'nun bahçesinde Vali Ali İhsan Su tarafından başlatıldı.

402 bin öğrenci 402 bin fidan dikecek
402 bin öğrenci 402 bin fidan dikecek admin
Bu içerik 214 kez okundu.

 Mersin'de İlköğretim Haftasında '402 bin öğrencimizle, 402 bin ağaç dikiyoruz' etkinliği Vali Ali İhsan Su tarafından başlatıldı.

Mersin Milli Eğitim Müdürü Aden Koca burada yaptığı konuşmada

"Bu yaz hepimiz, ciğerlerimiz olan ormanlarımızın yanarak yok oluşuna büyük bir üzüntüyle tanık olduk. Bu yangınlar bildiğiniz üzere sadece yeşilimizi değil, onun yuvası olduğu orman canlılarını da yok etti. Gözümüzün önünde yok olan bu doğa varlıkları, onların bizim için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı" dedi.

"Müdürlüklerine bağlı okullarda, içinde bulundukları hafta boyunca 402 bin öğrencimizle 402 bin fidan dikimi gerçekleştirme hazırlığımızı tamamladık" diyen Koca, "Bu faaliyetimizin ilk ayağını bugün burada, siz sevgili öğrencilerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin doğayı ve ona ait tüm varlıkları severek koruması için gereken bilinci oluşturmak adına üstümüze düşeni yapmaya da her zaman hazır olacağız" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Gönüllü Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi
Atayurt, ihracatın merkezi olacak
Atayurt, ihracatın merkezi olacak