Başarır'dan CHP'nin 96. kuruluş yıl dönümü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır partisinin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başarır'dan CHP'nin 96. kuruluş yıl dönümü mesajı
Başarır'dan CHP'nin 96. kuruluş yıl dönümü mesajı admin
Bu içerik 348 kez okundu.

  Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğu CHP'nin tüm güçlüklere, yokluklara rağmen dönemin emperyalist güçlerine karşı Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde kurulduğunu hatırlatan

Başarır,  "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk: “Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.‘’ Sözleriyle bizlere Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti kadar önemli ve kıymetli olduğunu vurgulamıştır" dedi.

CHP'nin; cumhuriyetin, bağımsızlığın, özgürlüğün, laikliğin, adaletin, aydınlık geleceğin, demokrasinin ve çağdaşlığın en önemli teminatı olduğunu vurgulayan Başarır mesajında şunları dile getirdi: "Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin aydınlık geleceği için “ezilenlerin ve halkın partisi” olarak halkımızı kucaklamış ve kucaklamaya devam edecektir. CHP ve CHP’ye gönül verenler 96 yıldır, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, çağdaş bir devlet olarak var olması için çalışmıştır ve çalışacaktır. Bugün şartlar ne kadar ağır olursa olsun; amacımız her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren, daha demokratik ve katılımcı bir toplum yapısına kavuşmuş, ulusal dayanışma duygularını güçlendirmiş, siyasette ve yönetimde temiz toplum yaratma amacına ulaşmış; yurttaşlık, kardeşlik, dayanışma ve birlik bağlarını güçlendirmiş bir Türkiye’dir. CHP’nin en büyük gayelerinden biri de Atatürk’ün ışığıyla aydınlanmaya devam eden, temel insan hak ve özgürlüklerinde en ileri ülkeler düzeyine erişmiş çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Bu duygularla; Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıl dönümünde başta Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmet ile anıyorum. Partimize gönül veren vatandaşlarımıza ve omuz omuza mücadele verdiğimiz yol arkadaşlarımıza da saygı ve sevgilerimi sunuyorum.(Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi