Demirağ’dan CHP'nin kuruluş yıldönümünü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Demirağ’dan CHP'nin kuruluş yıldönümünü kutladı
Demirağ’dan CHP'nin kuruluş yıldönümünü kutladı admin
Bu içerik 220 kez okundu.

 Demirağ’ın kutlama mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Atatürkçü ve sosyal demokrat siyasi görüşünü benimsemiş olan ve bu anlayıştan asla vazgeçmeden milletimize hizmet eden ve milletimizden aldığı güçle varlığını sürdüren siyasî partimizdir. Türkiye'de en uzun süre iktidarda bulunmuş parti olan Cumhuriyet Halk Partisi; bağımsızlık mücadelesi vermiş kadrolar tarafından kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni modern, çağdaş, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde Türk siyasi hayatında mücadeleye başlamıştır.

Türk Siyasi hayatında; Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiye geçişi ve demokrasisinin güçlenmesinde en büyük katkıyı Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi; Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalışmıştır ve çalışmaya da devam edecektir. Cumhuriyet devrimi ve kazanımlarının daha da geliştirilmesi ve ileriye taşınması için AKP iktidarının tüm yıkıcı hareketlerine karşı CHP dimdik ayaktadır. Milletimizin verdiği yetki çerçevesinde bu kazanımların daha da geliştirilmesi ve geleceğe taşınması yolunda mücadelesine devam etmektedir.

Bu mücadelede partimiz tüm kadroları ile halkımızın yanında olmuştur. Bu mücadeleyi veren tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyorum. Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı, omuz omuza, adım adım durmadan ilerleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önder Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti