Advert

istanbul escort

Meclis'te gündem borçlanma

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bugün yapılacak Eylül ayı birinci meclis toplantısında ana gündem maddesi yine Belediye Başkanı Vahap Seçer'in borçlanma yetkisi alıp alamaması olacak. Seçer, komisyondan geçmesine rağmen Temmuz ayındaki meclis toplantısında 349 milyon 500 TL borçlanma teklifini Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyelerinin destek veremeyeceklerini belli etmeleri üzerine çekmişti. Seçer'in borçlanma yetkisini Pazartesi günü yapılacak meclis toplantısında tekrar gündeme getirmesi bekleniyor. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Müşterek Meslek Komiteleri Çalıştayı’nda konuşan Seçer, "Pazartesi günü meclis toplantısı var. Muhtemelen gecikmiş bana verilmemiş borçlanma talebimi yineleyeceğim. Komisyondan da geçmiş onu söyleyeyim. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar. Yani bana orada evet demeyecekseniz komisyonda niye evet dediniz? " dedi. Geçen yılın 9.10. ayından alacağı olan esnafların bulunduğunu vurgulayan Seçer "Çok açık söylüyorum. Bazı faturaları öderken içim sızlıyor. İçim kan ağlıyor. Haram zıkkım olsun. Gereksiz bir sürü fatura. Ben bunları görüyorum ama yasal olarak ödemek zorundayım. Herkese para yetiştirmeye çalışıyorum. Bir yandan da siyasi saiklerle meclisimden borçlanma yetkisi alamıyorum. Allah'tan korkun bir taraftan benden samimiyet yardım beklerken diğer taraftan da sizin samimiyetinizi görmek lazım" şeklinde konuştu.

Meclis'te gündem borçlanma
Meclis'te gündem borçlanma admin
Bu içerik 399 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2 aylık aranın ardından bugün yeniden toplanıyor. 2  aylık aranın ardından yeniden toplanacak olan Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, önemli konular için görüşme yapacak. 55 maddenin görüşüleceği Meclis Toplantısı’nda yeni kurulacak daire başkanlıkları, öğrenim yardımlarının 1200 TL’ye çıkarılması, “Esnaf Masası” kurulması ve Zeytin, Yaprak ve Salamura İşletme Tesisi’ni işleten S.S. Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ortak olunması ile ilgili maddeler görüşülecek.

Meclis toplantısında borçlanma Başkan Vahap Seçer'in borçlanma yetkisini tekrar gündeme getirmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Müşterek Meslek Komiteleri Çalıştayı’nda konuşan Seçer, "Seçimin üzerinden 5 ay geçti. Pazartesi günü meclis toplantısı var.

Muhtemelen gecikmiş, bana verilmemiş borçlanma talebimi yineleyeceğim. Komisyondan da geçmiş onu söyleyeyim. Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar. Yani bana orada evet demeyecekseniz komisyonda niye evet dediniz? Temmuz ayında. Sonra geldi oraya… Şu şu gerekçelerle başım üzerinde dedim. İkilemedim bile. Çünkü biliyoruz bizde siyaset yapıyoruz ama lütfen bu konularda para konularında mani mani dediğiniz zaman biraz bunları düşünmeniz lazım" diye konuştu.

"BAZI FATURALARI ÖDERKEN İÇİM SIZLIYOR, ZEHİR ZIKKIM OLSUN"

1 milyon 800 bin nüfusun hizmet beklediği Mersin'de 3 katrilyon MESKİ ile beraber devranılmış bir borç bulunduğunu anlatan Seçer, "Günü gününe benim temliklerim var. Taahhütlerim var. İşçi bedellerim var. Sosyal güvenlik primlerim var. Bunları günü gününe ödemek zorundayım. Ödüyorum. Geçen ay esnafa 27 milyon para ödedim. Bu ay 30 milyon para ödüyorum. İnsanlar artık kapımızı aşındırıyor. Ta geçtiğimiz yılın 9.10. ayından alacağı olan esnaflar var. Çok açık söylüyorum. Bazı faturaları öderken içim sızlıyor. İçim kan ağlıyor. Haram zıkkım olsun. Gereksiz bir sürü fatura. Ben bunları görüyorum ama yasal olarak ödemek zorundayım. Herkese para yetiştirmeye çalışıyorum. Bir yandan da siyasi saiklerle meclisimden borçlanma yetkisi alamıyorum. Allah'tan korkun bir taraftan benden samimiyet yardım beklerken diğer taraftanda sizin samimiyetinizi görmek lazım" ifadelerini kullandı.

"NEYİ CEZALANDIRIYORUZ?"

MHP'li Toroslar Belediyesi borçlanma aldı. Kimin katkıları. Muhalefetinde katkıları ile oy birliği ile" diyen Seçer şunları söyledi: "Akdeniz Belediyesi AK Partili değil mi? Çoğunluğu yoktu. Bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı olarak diğer meclis üyelerine kendi partimin meclis üyelerine rica ettim. Bırakın dedim kısır tartışmaları. Memleket hizmet bekliyor. Yardımcı olalım. İlçe belediyeleri benden çok önce borçlanma aldı. Ama Büyükşehir olarak her şeyi benden bekliyorsunuz ama bu konuda kaldırın telefonu gidin Ankara'ya. Biz neyi cezalandırıyoruz Büyükşehir'i mi Mersin'i mi? Bunu bir sorgulayın. Eğer o zaman bu samimiyet karşısında ben farklı bir tutum içinde olmazsam o zaman gelin beni eleştirin. Buna rağmen aslında ortada çok büyütülecek bir sorun yok." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
Satrancın büyük ustası Karpov, Mersin’e geliyor
TÜİOSB Başkanı Balta:
TÜİOSB Başkanı Balta: "Bölgesel enerjinin kaynağı kadınlar olacak”