Advert

Seçer: İşçi çıkarmalar keyfi değil

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Müşterek Meslek Komiteleri Çalıştayı’nda Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç'ın ve Büyükşehir Belediye önünde işten çıkarıldıklarını iddia ederek eylem yapan işçilerle ilgili konuştu. Personel konusundaki değerlendirmelerin mutlaka somut bir temele dayandırıldığını ifade eden Seçer, liyakatli personelle yolumuza devam edeceğiz. Siyasi provokasyon yapan, işini aksatan, iş yavaşlatan ve Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşa hizmet veren teknik malzemelerini heba eden personelle çalışamayacağız. Belediyenin önünde basın açıklaması yapıyorlar. Tabloya üzüldüm. Siyasi sebeplerle işten çıkarıldık diyorlar ama sonra eski belediye başkanına gönderme yapıyor. Sen siyasi olmadığını söylüyorsun ama oradan eski dava arkadaşına gönderme yapıyorsun. Bizim sizinle böyle bir hesabımız yok. Ben belediye başkanıyım. Sizin kendi parti içinizdeki, kendi aranızdaki problemleriniz, çekişmeleriniz için ben Mersin’i ve belediyemi kurban edemem, kimse kusura bakmasın” dedi.

Seçer: İşçi çıkarmalar keyfi değil
Seçer: İşçi çıkarmalar keyfi değil admin
Bu içerik 530 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ndeki işlerinden çıkarıldığını öne süren bir grup işçi Cuma Günü eylem yaparak 172 arkadaşlarının sosyal medyadaki paylaşımlarının geçmişe dönük izlendiğini ve liyakat sahibi olmayan daire başkanlarının referansları ile işten çıkarıldıklarını iddia etmişti. Açıklamaya Mahmut Tat'ın da aralarında bulunduğu bazı belediye meclis üyeleri ile Ülkü Ocakları yöneticileri de destek vermişti.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç'ta Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Müşterek Meslek Komiteleri Çalıştayı’nda işçi çıkarmaları gündeme getirdi. Bir olayın çözülmesi için samimiyet olması gerektiğini ifade eden Kılınç, "Bazı olaylarla şüphelerim olduğunu söylemek istiyorum. Son günlerde işten çıkarma olayları var. Adana Büyükşehir ile başlayan ve İstanbul Büyükşehir ile devam eden şimdi Anamur, Bozyazı ve Mersin ile devam eden özellikle Cumhur ittifakına, MHP'ye oy veren kişilerin başarısız olduklarını ve performanslarının düşük olduğu gerekçesiyle işten çıkarılıyor. Performans düşüklüğü diyorlar ama son çıkarmalara baktım hiç öyle değil" dedi.

"SOMUT DELİLLER ÜZERİNDE DEĞERLENDİRME YAPIYORUZ"

Aynı toplantıda iddialara cevap veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer her belediye başkanının iyi kadrolarla yola devam etmek ve işi yavaşlatan, provokasyon yapan personelle yollarını ayırmak isteyeceğini ifade ederek personel rejimi konusunda olayların yansıtıldığı şekilde olmadığını, somut deliller üzerinden değerlendirmeler yaptıklarını söyledi.

“Adam hırsızlık yapmış. Partisini saymayacağım. Hiç düşünüldüğü gibi değil. Çıkarılanlar arasında kendi partime mensup insanlar da var" diyen Seçer, "Ben onu taşıyamam. Adam provokasyon yapıyor. Bir kırsal mahalleye ilaçlamaya gönderiyorsun. Adam ilacı uçurumdan aşağı boca ediyor. Ben bunu bayramdan önce tüm personelime anlattım. İş yavaşlatma, işe gitmeme, belediye başkanını kötüleme gibi şeyler yapmayın dedim. Otobüs şoförü klimayı açmıyor, vatandaş şikayet edince git derdini belediye başkanına anlat diyor. Burası büyük bir aile kimse kusura bakmasın kimsenin gözünün yaşına bakmam” şeklinde konuştu.

Performans düşüklüğü nedeniyle görevlerine son verilen personelin Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığı açıklamanın içeriğinin gerçekleri yansıtmadığını anlatan Seçer “Belediyenin önünde açıklama yapıyorlar. Tabloya üzüldüm. Siyasi sebeplerle işten çıkardılar diyor ama sonra eski belediye başkanına gönderme yapıyor. Sen siyasi olmadığını söylüyorsun ama oradan eski dava arkadaşına gönderme yapıyorsun. Bizim sizinle böyle bir hesabımız yok. Ben belediye başkanıyım. Sizin kendi içinizdeki, kendi aranızdaki problemleriniz, çekişmeleriniz için ben Mersin’i ve belediyemi kurban edemem kimse kusura bakmasın” dedi.

"KENDİ VİCDANIMA GÜVENİYORUM”

İşten çıkarılan işçilerin açıklamalarının asılsız olduğunu belirten Seçer

şöyle devam etti: “Yaptıkları açıklamada ‘Ben şehit haberinin sosyal medyadaki paylaşımının altına üzüntü emojisi koyduğum için beni işten çıkardılar’ diyor. Allah’tan kork. Yani diyor ki ‘Belediye Başkanı bizim şehitlere olan saygımızı çekemediği için bizi işten çıkarıyor’. Şimdi böyle bir kafa yapısındaki elemanı siz çalıştırabilir misiniz? Kimse kusura bakmasın, kimseye avanta yediremem. İşe gelmeyecek. Sonra maaş alacak. Sonra siyasi gücünü kullanarak beni provoke edecek. Ben doğru bildiğim yolda devam edeceğim. Benim derdim memlekete hizmet etmek. Ben vicdanlı bir adamım ve bu konuda kendi vicdanıma güveniyorum. Bu halk da beni güvendiği için belediye başkanı seçti. Vatandaşlarımız her konuda olduğu gibi bu konuda da bana güvenmeye devam etsin.”

"İŞTEN ÇIKARMALAR KEYFİ DEĞİL"

Personel rejimi konusunda tamamen somut gerekçelerle hareket edildiğini ifade Seçer şunları söyledi: “Eğer eleman çıkarma varsa tamamen dayandırdığımız bir nokta var.  Öyle keyfe keder bu MHP’li, bu AKP’li, Bu İYİ Parti’li diye çıkarmıyoruz. İçinde benim partime mensup insanlar da var. Binlerce MHP’li insan çalışıyor. Belediyeye hizmet eden, gecesini gündüzüne katan bir insanı siz işten çıkartın deseniz bile ben çıkartamam. Ama benim gittiğim yol, çok doğru bir yol. Daha önce görev yapan elemanlar hala devam ediyor.  Biz kimden fayda görüyorsak onunla yola devam etmek zorundayız. Yoksa bizim başarılı olma şansımız yok. Ekmeğinin peşinde olan, işini layıkıyla yapan ve provokasyon yapmayan personelle yola devam ediyoruz.  Ben ekmek kazanmanın ne olduğunu bilirim. Bir personel işini yapıyor, alınteri döküyorsa, MHP’li diye hangi vicdanla onu işten atarım? Onu işten atanı da ben işten atarım. Hatalar varsa bunlardan döneriz. Tüm samimiyetimle söylüyorum.”

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, meclis ve meslek komitesi üyeleri katıldı. Çalıştayda Anamur ve Bozyazı ilçelerinin eksiklerinin maddeler halinde görüşüldü. Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve katılımcılar el ele vererek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı