Doğan: Seçimler geride kaldı önümüze bakıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, Toroslarda başarı gösteren Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediyesi'nde gösterememesini milletin takdiri olarak değerlendirdiklerini ifade ederek, Büyükşehir'de seçimi kaybetmemizin nedenleri parti içerisinde değerlendirilir. İl teşkilatımız ve genel merkezimiz bunun değerlendirmesini yapmaktadır. Biz önümüze bakıyoruz ve önümüzdeki seçimlerde tekrar MHP olarak hizmete talip olacağız" dedi.

Doğan: Seçimler geride kaldı önümüze bakıyoruz
Doğan: Seçimler geride kaldı önümüze bakıyoruz admin
Bu içerik 4047 kez okundu.

 "Gündemdekiler”- Kemal İSTEK

Gündemdekiler yazı dizimizin konuğu geçtiğimiz günlerde engelli derneğiyle ortaklaşa bir engelliye akülü araba kazandırılmasını sağlayan MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan oldu. Hüsnü Doğan ile ilçe teşkilatı hizmet binasında yaptığımız röportajda yerelden ulusal gündemi konuştuk.

Başkan Doğan, geçtiğimiz yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

İşte sorular, işte cevaplar:

Güney Gazetesi: Öncelikle geçtiğimiz yerel seçimlerin sizden değerlendirmesini almak istiyoruz. Özellikle Toroslar’da rekabetin üst düzey olduğu bir başkanlık yarışı gerçekleşmişti. Sizin saha da büyük gayret gösterdiğinize bizler de şahit olmuştuk. Size göre nasıl bir seçimdi?

Hüsnü Doğan: 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri hem kentimizde hem ülkemizde hem de Toroslar İlçesinde ittifakların yarıştığı bir seçim olarak gerçekleşti. Toroslar’da 20 yıldır MHP’li başkanlar  belediyeyi yönetmişlerdi. 15 yıl özellikle Hamit Tuna döneminde ilçemiz büyük hizmetler kazanmıştı. Bu hizmetlerin devamı noktasında bizlere de görevler düşmüştü. Atsız Afşin Yılmaz Bey’in aday olmasıyla Cumhur İttifakı’nın paydaşları olarak Ak Parti ile bir araya geldik. Gönül birliği içerisinde seçim çalışmalarımızı yaptık ve Rabbime şükürler olsun, hatırı sayılır bir oy farkıyla seçimi kazandık.  Bugün belediye başkanımız bundan önceki dönemde olduğu gibi başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır.

Güney Gazetesi: Cumhur İttifakı Toroslar’daki başarısını Büyükşehir seçimlerinde gösteremedi. Hamit Tuna güçlü bir isim olmasına rağmen seçimi kazanamadı. Sizce bunun nedenleri nelerdir?

Hüsnü Doğan: Bu sonuç milletimizin taktiridir. Seçimi kaybetmemizin nedenlerini parti içerisinde değerlendirilir. İl teşkilatımız ve genel merkezimiz bunun değerlendirmesini yapmaktadır. Biz önümüze bakıyoruz ve önümüzdeki seçimlerde tekrar MHP olarak hizmete talip olacağız.

Güney Gazetesi:   15 temmuz hain darbe girişimi sonrası MHP Lideri Bahçeli’nin AK Parti ile ittifak içerisinde olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hüsnü Doğan: 15 Temmuz hain darbe girişimi Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey bu duruşuyla bütün milletimizin gönlünde taht kurmuştur. 15 Temmuz öncesi Genel Başkanımız Sayın Bahçeli, sözlerinin arkasında olduğunu 15 Temmuz sonrasında ülkemizin bir beka sorunu içerisine sürüklendiğini belirtmişlerdir. MHP ve ülkücüler her zaman önce ülkem, milletim sonra partim anlayışı içerisinde olmuştur. Milletimizin, devletimizin bir beka sorunu yaşaması karşısında Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli, bu sorunun giderilmesi noktasında gereken tavrı ortaya koyarken bizlerde teşkilat mensupları olarak onun gösterdiği hedefler doğrultusunda mücadelemize devam ediyoruz.

Güney Gazetesi: MHP bünyesinde kopan bazı siyasetçiler İyi Parti’yi kurdular ve son yerel seçimde CHP ve Hdp ile ittifak içerisinde oldular. Bu konuda ki değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Hüsnü Doğan: Milliyetçi olarak kendisini görenler terör örgütü PKK’nın uzantısı olarak kendisini gören bir parti ile ittifak içerisinde olmaması gerekmektedir. 7 Haziran seçimlerine geri döndüğümüzde CHP’nin liderimiz Sayın Dr. Bahçeli’ye başbakanlık teklifi yaptığında ‘elinde şehit kanı izi olanlarla birlikte hareket etmeyiz’ diyerek ret etmişti. İşte o günden bugüne baktığımızda hdp ile aynı torbaya girenlerin battığını görmekteyiz.  Liderimiz geçtiğimiz günlerde İyi Parti içerisinde siyaset yapanlar dahil sürecin sakıncalarını gören herkesi MHP çatısı altında birleşmeye davet etmişti. Bilge Liderimiz Dr. Bahçeli’nin bu mesajını sizin aracılığınızla biz de kamu oyu ile paylaşıyoruz.

Güney Gazetesi: Ulusal gündemden yerele tekrar döndüğümüzde sizin bir engelli vatandaşımıza akülü araba kazandırdığınız gündem olmuştu. Bu konuyla ilgili bilgi rica edebilir miyiz?

Hüsnü Doğan: Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in ortaya koyduğu düsturu yansıtmaya çalışmaktayız. Bu bağlamda da Toroslar İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızla sürekli diyalog halindeyiz. Onların bizlere gelen talepleri karşısında elimizden geldiğince onlara destek olmaya çalışıyoruz. Geçen hafta engelliler derneğiyle birlikte bize böyle bir talep gelmişti. Onların katkısı ve ortak girişimle yaşlı bir teyzemize akülü tekerlekli sandalye hediye ettik. Bundan sonrada elimizden gelen her türlü desteği ihtiyaç sahiplerine sağlamaya devam edeceğiz.

Güney Gazetesi: 30 Ağustos Zafer Bayramı Toroslar’da büyük bir coşkuya sahne oldu. Sizler de halkın içerisinde bu bayramın coşkusunu paylaştınız.

Hüsnü Doğan: 30 Ağustos Zafer Bayramı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının büyük mücadeleler sonucu ortaya çıkmıştır. Bu zafer bayramını adına yakışır bir şekilde kutlamamız gerekiyordu. Sağ olsunlar Belediye Başkanımız Atsız Afşin Yılmaz bey ve belediyedeki görevli arkadaşlarımız çok başarılı bir reorganizasyonla  kutlamamızı sağladılar. Güreşler ve konserlere gösterilen büyük ilginin reorganizasyonun bir başarısı olarak görmek gerekiyor. Bu etkinliğe emeği geçen başta Belediye başkanımız Atsız Afşin Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Güney Gazetesi: Son olarak gazetemiz aracılığıyla Mersin kamuoyuna nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

Hüsnü Doğan: Biz Milliyetçi Hareket Partisi Toroslar İlçe Teşkilatı olarak her zaman sevincinde, kederinde milletimizin yanında yer almakla mükellefiz. Bu noktada milletimizden teveccüh gördüğümüze inanmaktayız. İnşallah bundan sonraki süreçte de milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bütün vatandaşlarımızı Toroslar İlçe teşkilatına bir çay içmeye davet ediyor, herkese teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı