Advert

Seçer: Zabıta güler yüzlü olmalı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 193. yıl dönümü kapsamında düzenlenen yemekte Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı personeli ile bir araya geldi. Başkan Seçer, Mersin’de oluşturmayı hedeflediği zabıta teşkilatı profilinden söz ederek, “Benim zabıta teşkilatıma mensup insanlar nur yüzlü, güler yüzlü olmalı. İnsan ilişkilerini bilmeli. Birini gördüğü zaman ‘merhaba’ demeli. Vatandaşım da onu gördüğü zaman içine huzur dolmalı. Yolda bir zabıta gördükleri zaman ‘işte Büyükşehir’in zabıta memuru’ demeli” dedi.

Seçer: Zabıta güler yüzlü olmalı
Seçer: Zabıta güler yüzlü olmalı admin
Bu içerik 169 kez okundu.

  Yemeğe eşi Meral Seçer ile birlikte katılan Başkan Seçer, ayrıca emekli olan Zabıta Dairesi personeline de plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

“BİR ZABITANIN DİL, DİN, IRK, GÖZETMEKSİZİN TÜM YURTTAŞLARA EŞİT MESAFEDE OLMASI ÇOK DEĞERLİ”

Zabıta personeli ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, “Zabıtalar yaptıkları görev itibarıyla son derece zor şartlardalar. Kolay bir görev değil. Bir zabıtanın zümre, kişi, siyasi görüş, dil, din, ırk, etnik yapı gözetmeksizin tüm yurttaşlara eşit mesafede olması çok değerli bir kavram” dedi.

“YÜREĞİ VE CEBİ NAMUSLU BİR ADAM OLACAKSINIZ”

Mersinliler’in kendisinden büyük beklentileri olduğunu ifade eden Başkan Seçer,  “Bizim yaptığımız görev gerçekten ağır işçilik. Psikolojik olarak sağlam olacaksınız, sağlam bir vücudumuz olacak, birikiminiz olacak, kafanız çalışacak, her şeyden önemlisi, yüreği ve cebi namuslu bir adam olacaksınız. Çünkü insanların sizden önemli beklentileri var” diye konuştu.

“HEMŞEHRİLERİMİN TERTİPLİ BİR KENTTE YAŞAMA ARZUSU VAR, BUNUN YERİNE GELMESİ İÇİN DE SİZLERE İHTİYACI VAR”

Kadroları gözden geçirdiklerini aktaran Seçer, var olan eksiklikleri de kısa süre içerisinde tamamlayacaklarından söz ederek, “Yasalar var, kurallar var. Bunlara riayet ederek daha da güçlendireceğiz. Çünkü herkes sizden görev bekliyor. Kentin asayişi için, kentin dirliği için, kentin birliği için, kentin temizliği için, Mersinli hemşehrilerimin tertipli bir kentte yaşama arzusu var, bunun yerine gelmesi için ve kendini güvende hissetmesi için, sizlere ihtiyacı var” dedi.

 “BİZE YARAŞIR, ÜLKEME YARAŞIR, BU MİLLETE YARAŞIR GÖREV YAPIN”

193 yılın, kurumsal bir hüviyet için çok iyi bir deneyim yılı olduğunun altını çizen Seçer, “Türkiye’de Cumhuriyet tarihinde böyle kurumlar genelde 1800’lü yıllardan bu yana hep var olmuş. Önemli bir kurum. Bir birikiminiz, geleneğiniz ve kültürünüz var.  Bu önemli çünkü bunları parayla satın alamazsınız, yıllarınızı vermeniz lazım. Ben sizin başkanımızın, ben sizin abinizim, ben sizin kardeşinizim. Rahat olun, görevinizi yapın. Lütfen bize yaraşır, ülkeme yaraşır, bu millete yaraşır görev yapın. Ben başarılı olmak istiyorum. Ben 5 yıl sonra halkımın karşısına başım dik çıkmak istiyorum. Bana yardımcı olun, bana yardımcı olmak demek Mersin’e hizmet etmek demek, Türkiye’ye hizmet etmek demek” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi