Advert
Advert

MESİAD’dan İş Dünyası Ve Bankalara Çağrı

“Yeniden güven tazeleyin. Birlikte yeni çözümler üretin. Bu bir kriz halidir, bu krizi yönetmek bize düşer. Heyecanlı ve panik kararlardan uzak durun”

MESİAD’dan İş Dünyası Ve Bankalara Çağrı
MESİAD’dan İş Dünyası Ve Bankalara Çağrı admin
Bu içerik 246 kez okundu.

MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Güler, Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Hasan Engin ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ortak  bir basın açıklamasında bulundu.Başta banka yöneticileri ve alacıklarına  seslenilen  ortak açıklamada ,Türkiye'nin bugün geldiği noktanın önemli, hedefinin ise büyük olduğunu vurgulayarak   şu ifadelere yer verildi:

 “-Bir ‘Kara Cuma’ daha yaşadık.Öncelikle belirtmek isteriz ki, yaşadığımız bir Ekonomik krizdir, yapısaldır ve kökü içerdedir. Gerekli yapısal değişiklikler yapılmazsa her 8-10 yılda bir tekrar tekrar yaşarız.02.01.2018’den beri, son 7 ayda paramız yüzde 0 oranında değer kaybetti. 100 lirası olan 70 lira, 1000 lirası olan da 700 lira yoksullaştı. Çünkü Türkiye Uluslararası Finansal yapıya dahil…

Hep beraber sıkıntılı günler yaşayacağız. Öncelikle soğukkanlı ve sabırlı olmamız gerekir. Çünkü her türlü heyecanlı ve ani kararlar bizi maliyeti daha ağır sonuçlara götürür. Krizle başa çıkmanın birinci şartı, ihtiyacımız olan yol ve yöntemlerini birlikte bulmaktan geçer.

Ülkemizi ve insanımızı seviyoruz. Başka bir Türkiye yok. Hep birlikte gerçekçi davranırsak; bu zor günleri daha kısa zamanda ve daha kolay aşarız.Kabul etmeliyiz ki, bu krizin Kökleri dipte ve içindedir. Ekonominin kendi kuralları vardır. O kurallar içinde kalındığı sürece, ne bir papaz kriz başlatır, ne de Trump’lar krizi büyütür ve yaygınlaştırır. Olsa olsa verili koşulları kullanarak başlamaya ilk neden olur. Uzun süredir bu olumsuz koşulları konuşup değerlendirirken, üstüne gitmekte olduğumuz Buz Dağını hep beraber görüyorduk.

Sayın Banka Yöneticileri yada alacaklılar:

Biliyoruz ki iş yapmak yada işimizi büyütmek için borçlandık veya alacaklı olduk. İş İnsanı, paralı insan değil, borcunun kölesi insandır. Biliniz ve unutmayınız ki; aldığınız her türlü borç, size geri ödenmek üzere verilen emanettir. Borç bizim, onu mutlaka en kısa zamanda kazanarak, sahibine geri ödeyeceğiz. Bankalar yada alacaklılarla sıkı diyalog kurmaktan uzak durmayın. Yeniden güven tazeleyin. Birlikte yeni çözümler üretin. Bu bir kriz halidir, bu krizi yönetmek bize düşer. Heyecanlı ve panik kararlardan uzak durun. Sakın alacaklarınızı geri çağırmayın. Alacaklarınız kimsenin kasasında hazır beklemiyor. Biliniz ki alacaklı oluğunuz bu paralar ya yeni bir makinada, ya ham maddede, ya mamulde, yada alacak olarak başkasının kaydındadır. Sık sık görüşeceğiz, bu süreci birlikte yöneteceğiz. Borcumuzu son kuruşuna kadar ödeyeceğiz.Bir daha Krizler yaşamayacağımız umuduyla, tüm halkımızdan sabır, anlayış ve dayanışma bekliyoruz.” (Bülten)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti