Advert
Advert

Tarım işçilerinin yardım sevinci

Mersin Güçbirliği Platformu gönülleri, Tarsus ve Huzurkent'teki çadır alanlarında yaşayan tarım işçilerine insani malzeme ve gıda yardımında bulundu. Gönüllüler, engelli çocuklar için tekerlekli sandalye ve yürüteç de temin ederek çocukların yüzünü güldürdü.

Tarım işçilerinin yardım sevinci
Tarım işçilerinin yardım sevinci admin
Bu içerik 768 kez okundu.

ABİDİN YAĞMUR

 

Mersin Güçbirliği Platformu gönüllüsü, çeşitli meslek gruplarından bir grup vatandaş, geçtiğimiz hafta Tarsus ve Huzurkent'teki çadır alanlarında, zor koşullarda yaşayan tarım işçilerini ziyaret etmiş ve işçilerin ihtiyaçlarını tespit etmişti.

Gönüllüler, tarım işçilerinin çocuklarının talep ettiği insani malzeme, tekerlekli sandalye, yürüteç ve gıda malzemelerini temin etmek için seferber oldu. İmece usulüyle toplanan araç ve malzemeler önceki gün akşam çadır alanına giden platform gönüllüleri edebiyat öğretmeni Faik Güçlü Sahir, Dr. Ruhsar Uçar, Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Cemal Akbudak, Tüm Engelli Hakları Derneği Başkanı  Rojdaİstegün, Sakatlar Derneği Başkanı Mürsel Çiftçi tarafından dağıtıldı.

Faaliyetle ilgili bilgi veren edebiyat öğretmeni Faik Güçlü Sahir, "Mersin Güçbirliği Platformu olarak Tarsus ve  Huzurkent'in  tarım bölgelerinde  çadırlarda yaşayan vatandaşları son 20 gün içerisinde  iki defa ziyaret etmiştik.  Bu ziyaretlerde  vatandaşların sorunlarını dinlemiş,  acil yapılması gerekenleri not etmiştik. Güçbirliği Platformu olarak  öncelikleri belirleyip  harekete geçtik. Çadırlarda yaşayan engelli  kardeşlerimiz için  tekerlekli sandalye,  diğer vatandaşlar için de gıda malzemesi, insani malzeme ve giyim  malzemesi  temin ettik . Yaklaşık bir hafta içerisinde  ulaşabildiğimiz kişilerden  bazı destekler aldık. Özellikle Kızılay Başkanı  Sayın Necmi Erdem,  İhsaniye Mahalle Muhtarı Sayın Zehra Yılmaz,  Emekliler Derneği Başkanı Sayın Cemal Akbudak, Ova Çeyiz, Dr. Ruhsar Uçar, Tüm Engelli Hakları Derneği Başkanı  Rojdaİstegün, Sakatlar Derneği Başkanı Mürsel Çiftçi eşyaları ve gıda malzemelerini organize etti. Hepimiz gücümüzün yettiğince, imece usulü katkı sunduk ve çadır alanına gelerek vatandaşlarımıza bu yardımları ulaştırdık. Çocukların, yetişkinlerin yüzündeki o mutluluk ifadesini görmek paha biçilmez bir duygu. Mersin Güçbirliği Platformu olarak bu çalışmalara devam edeceğiz. Zor koşullarda olan, yaşam mücadelesi veren başta çocuklar olmak üzere yoksul vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için dayanışma örmeye devam edeceğiz" dedi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans