Advert

Şişecam'ın kadın operatörleri göz dolduruyor

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu “İş’te Fırsat Eşitliği” çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Üretimde kadın temsilini artırmak için 2018 yılında başlattığı girişimlere yeni bir halka daha ekleyen Şişecam’ın Mersin Düzcam Fabrikası’nda 12 kadın daha forklift ve tavan vinci kullanma eğitimlerini tamamladıktan sonra işbaşı yaptı. Proje kapsamında fabrikada çalışmaya başlayan mavi yakalı kadın çalışanların sayısı 18’e ulaştı.

Şişecam'ın kadın operatörleri göz dolduruyor
Şişecam'ın kadın operatörleri göz dolduruyor admin
Bu içerik 1256 kez okundu.

 Şişecam Topluluğu, kurumsal vatandaşlık bilinciyle dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde olan kadınların iş hayatına katılımının önündeki toplumsal cinsiyet eşitsizliği temelli engelleri ortadan kaldırmak amacıyla başlattığı “İş’te Fırsat Eşitliği” girişimi doğrultusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Şişecam, 2019 yılında üretimde kadın temsilini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği uygulamalar kapsamında Mersin Düzcam Fabrikası’nda 12 kadına daha eğitim verip istihdam sağladı. Bu son önemli adım ile proje kapsamında fabrikada istihdam sağlanan mavi yakalı kadın çalışanların sayısını 18’e ulaştı.

Mavi yakalı kadın çalışanlar, forklift ve tavan vinci kullanma eğitimlerini tamamladıktan sonra Şişecam Mersin Düzcam Fabrikası’nda işbaşı yaptı. Kadın forklift ve tavan vinci operatörleri aldıkları eğitimlerin ardından belgelerini alarak fiilen cam taşımaya, sevkiyat ve yükleme görevlerini de başarıyla yerine getirmeye başladı.

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, iş gücüne eşit şartlarda katılımın toplumsal kalkınmanın anahtarı olduğu bilinciyle üretim tesislerinde kadın temsilini her seviyede artırmak için çeşitli projeler hayata geçiriyor. Öncelikli olarak kadınların iş gücüne katılımının önündeki engelleri aşmaya odaklanan Şişecam, istihdam ve yeteneği elde tutma süreçlerini değerlendirerek üretim tesislerindeki kadın çalışan sayısının artırılmasını hedefliyor. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Altınışık: Hayat enerjisini resimde buldum
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi
Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı sona erdi