Advert
Advert
Advert

Alahan Mesire Alanı yapımı sürüyor

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, yapım çalışmaları devam eden ve içinde kır kahvehanesi, açık kapalı lokanta, spor alanları, 30 adet kamelya, 6 adet satış mağazası, yürüyüş yolları, otopark, 15 adet Osmanlı çeşmesi, mescitler ve çocuklara özel oyun grupları bulunan Alahan mesire alanında incelemelerde bulundu.

Alahan Mesire Alanı yapımı sürüyor
Alahan Mesire Alanı yapımı sürüyor admin
Bu içerik 389 kez okundu.
Advert

Mersin/Mut İlçe Belediyesi’nce yapınma geçen yıl başlanan Alahan mesire alanı ile ilgili çalışmalar sürüyor.Belediyeden yapılan açıklama göre çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, mesire alanının bu sezona yetiştirilebilmesi için yoğun çaba harcadıklarını belirterek, “Aslında ilçemizde karaekşi dışında düzenlenmiş ailece gidilip zaman geçirilebilecek, piknik yapılabilecek yer yok. Bu eksikliği gidermek için projesi daha önceden yapılmış olan Alahan bölgesindeki piknik alanının en kısa zamanda faaliyet geçmesi için Belediye olarak çalışıyoruz” dedi.

35 Dönümlük bir arazı üzerine yapımına başlanan ve C tipi mesire yeri statüsünde olacak Alahan Mesire yeri projesinde; 1 adet Kır Lokantası, 1 adet bay/bayan tuvaleti, otopark alanı, 9 adet kameriye, 13 adet güneş enerji panelli yüksek aydınlatma direğinin dikilmesi tamamlandı. Proje çerçevesinde  6 adet yöresel ürünler sergi yerleri, 1 adet ibadethane, 1 adet çocuk oyun alanı, 1 adet basketbol sahası, 1 adet kır kahvehanesi, 3 adet çeşme de yapılacak. Bina ve diğer projede yer alan işlemler tamamlandıktan sonra kullanılacak alanlara bağlantıyı sağlayacak olan yaya yollarının yapımına geçileceği bildirildi. (İHA)

 

Polisten öğrencilere gezi

Mersin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü,bir grup öğrenciyi Ankara, İstanbul ve Çanakkala’ye götürdü.

-Mersin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek programı (ÇOGEP) kapsamındadezavantalı  çocuklara yönelik gezi düzenlendi Edinilen bilgiye göre  Mersin dâhilinde 10-17 yaş grubu çocuk ve gençlerden seçilen 40 kız, 40 erkek öğrenci ve genç ile 10 görevli refakatinde, 4 gece konaklamalı, Çanakkale İstanbul ve Ankara illerini kapsayan il dışı tarihi ve kültürel gezi  düzenlendiTüm katılımcıların etkinlik süresince ulaşım giderleri, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği giderleri, konaklama giderleri, ara ikram giderleri, seyahat sigortası, rehberlik hizmetleri, müze giriş ücretleri proje bütçesinden karşılandı.Gezi sırasında katılımcıların kalabalık ortamlarda kolay ayırt edilebilmesi ve grup halinde hareket edilmesini kolaylaştırmak için tüm katılımcılara kişi başı 2 şer adet tişört, 1 er adet şapka, 1 er adet eşofman takımı, 1 adet çift spor ayakkabı alınarak her birine kalem, not defteri, anahtarlık verilmiş, belirtilen kişisel tüm eşya ve malzemeler katılanlara hediye edildi.

Gezi faaliyeti kapsamında Çanakkale’de Truva Atı, Aynalı Çarşı, 57. Alay, Anafartalar, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Anzak Koyu, Seyit onbaşı, Şehitlik ve tabyalar,İstanbul’da Tarihi yarımada (Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya), Panorama, Eyüp sultan, İstanbul Akvaryum, Yerebatan Sarnıcı, Minyatürk, Boğaz turu (tekne ile),Ankara’da Eski ve Yeni Meclis, Anıtkabir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi gezilmiş, gezi bitiminde çocukların duygu ve düşüncelerini anlatan geri dönüşüm mektupları alındı.Mersin Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince her gruba yönelik, suça itilme, çocuk hakları, internet kullanımı ile genel güvenliğe dair çeşitli konularda bilgilendirme yapıldı. Gezi,Çanakkale-İstanbul-Ankara gezisi katılanların evlerinin bulunduğu okullara bırakılması ile sona erdi. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!