Advert

"Bizi öksüz evlatlıktan kurtarın!"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri ile birlikte partisinin Gülnar ilçesindeki bayramlaşma programına katıldı. Elvan buradaki konuşmasında Gülnar'ın önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek ciddi üretimler olduğunu, bu ürünlerin değerlendirilmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını kaydetti. Gülnar'daki bazı projelerde ekonomik açıdan çekilen sıkıntılar nedeniyle bir miktar aksamalar olduğunu vurgulayan Elvan ulaşım projelerinde böyle bir durumun söz konusu olmadığını, ancak Gülnar-Silifke Karayolunda mahkeme sürecine intikal eden ve mahkemenin iptal etmiş olduğu bir süreç ile karşı karşıya kaldıklarını vurguladı. Elvan "Talihsiz olan bir durum. Aşağı yukarı 23-24 kilometrelik bir kesim kaldı. Bunu da tekrar ihale edeceğiz. Çünkü mahkeme nedeniyle maalesef müdahale şansımız olmadı, olamazdı da. İnşaallah bu yolu tamamlayacağız" dedi. Program sonunda Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar'ın Elvan'a fotoğraf hediye etmesi sırasında Fatma Özer isimli bir kadın ise " Sadece yolumuzu istiyoruz, Bizi böyle öksüz evlatlıktan kurtarın, Bu sefer yol aklınızda kalsın Sayın Bakanım. Çünkü yolumuz olursa her şeyimiz olacak" diye konuştu.

admin
Bu içerik 684 kez okundu.

  Hasan KÜÇÜK

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu  Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, İl Başkanı Cesim Ercik ile birlikte partisinin Gülnar'daki bayramlaşma programına katıldı.

AK Parti Gülnar İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ateş, CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Gökulu'nunda hazır bulunduğu bayramlaşma töreni öncesi ilçe binasının açılışı yapıldı.

AK Parti Gülnar İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmaz'dan sonra

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu  Başkanı Lütfi Elvan bir konuşma yaptı. Gülnar'ın bu bölgenin en şirin ilçelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Elvan, "Önemli bir potansiyele sahip. Ciddi üretimleri var. Fakat bir miktar desteklememiz gerekiyor. Buradaki kardeşlerimizin elinden tutmamız gerekiyor. Özellikle üretilen ürünlerin değerlendirilmesi biraz daha global ve düzgün bir şekilde satışa sunulması, pazarlanması için desteğe ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu noktada hem Belediye Başkanımıza hem de ilçe başkanımıza bana yapmış oldukları ziyaretlerde ifade ettim. Biz her türlü desteğe hazırız. Özellikle ambalajlama, paketleme konusunda bir tesis düşünüyorlar. Soğuk hava ile ilgili bir düşünceleri var. Bu noktalarda mutlaka projelerimizi hazırlayalım. Ben gerekli desteği vermeye hazırım. Özellikle bu yörenin kalkınması için halkımızın vatandaşlarımızın cebine daha fazla para girmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bizde her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.

"BAZI PROJELERDE EKONOMİK SIKINTILAR NEDENİYLE AKSAMALAR OLDU"

Bazı projelerinde aksamalar olduğunu, sulama projelerinde özellikle ekonomik açıdan çekilen sıkıntılar nedeniyle bir miktar aksamalar olduğunu anlatan Elvan, "Ancak ulaşım projelerimizde böyle bir durum söz konusu değil. Ulaşımla ilgili temel problem özellikle Gülnar Silifke Karayoluna yönelik olarak söylüyorum maalesef mahkeme sürecine intikal eden ve mahkemenin iptal etmiş olduğu yüklenicinin iptal ettiği bir süreç ile karşı karşıya kaldık. Ancak bunu da tamamlayacağız. Talihsiz olan bir durum. Aşağı yukarı 23-24 kilometrelik bir kesim kaldı. Bunu da tekrar ihale edip, çünkü mahkeme nedeniyle maalesef müdahale şansımız olmadı olamazdı da. İnşaallah bu yolu tamamlayacağız. Gülnar-Mut yolundaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu güzergahta gidenler bu çalışmaları görmüyor. Çünkü yol üzerinde bir çalışma değil. Ama bu çalışmaları başlattık. Çalışma devam ediyor. İnşaallah Gülnar-Mut yolunu da güzelleştireceğiz, iyileştireceğiz. Aydıncık tarafında ise çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene sonuna kadar 4 kilometrelik kesimi daha tamamlamayı hedefliyoruz. Karayolları yatırımlarında özellikle Gülnar Silifke yolu dışında ciddi bir problemimiz yok. Ama bu yolla ilgilide tekrar yapım sürecini başlatacağız" şeklinde konuştu.

"BAZI SULAMA GÖLETLERİNDE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILAR NEDENİYLE GECİKME OLDU"

YassıbağGöletinin ikmali ile ilgili bir süreç bulunduğunu anlatan Elvan şöyle devam etti: "Çünkü proje tutarı yeterli olmadı. Bununla ilgili ikmal ihalesine çıkıldı. Süratle hem sulama kesimi, hem de göletin kendisi ile ilgili ikmal ihalesine çıkıldı. Bununla ilgili süratle çalışmamızı tamamlayacağız. İhale neticelenir neticelenmez çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu süreci işlettik ihalesi yapıldı. Dolayısıyla herhangi bir sorun kalmadı. Diğer taraftan özellikle Bereket, Çavuşlar, Mirhacı, Zeyne, Örtülü göletleri ile ilgili de siyasal yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle bir gecikme söz konusu oldu. Biraz sabırlı olmanızı istiyoruz. Bu noktada bizler desteğimiz vereceğiz. İnşaallah çalışmalarımızı hızlandıracağız."

Ankara'dan sağlamış oldukları kaynakla Valilik üzerinden Gülnar'daki 50 mahallenin yarısına parke taşı yapıldığını belirten Elvan "İmkanları olduğu müddetçe yine bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız. Yine mümkün olduğu ölçüde gençlerimize yönelik futbol sahaları yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. Burada, Kuskan'da ve Büyükeceli'de yaptık. Zeyne'deKöseçobanlı'da yaptık. Yarmasu'da yapacağız. Gerekli ihtiyaç olan yerlere gençlerimize hizmet sunmak amacıyla spor tesislerini yapacağız" dedi.

"NÜKLEER SANTRAL YÖNETİCİLERİ BAZI HASSASİYETLERİN ÜZERİNDE DURACAK"

Geçen hafta Akkuyu Nükleer Santral yöneticileri ile bir araya geldiklerini anlatan Elvan şunları söyledi:

"Özellikle Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızın bize ilettiği bazı sorunları vardı. Bunların her birini teker teker görüştük. Bir düğün salonu talebiniz var. Bunu gerçekleştirecekler. Hem Gülnar merkeze hem Büyükeceli'de bir çalışma yapacaklar. Yine dile getirdiğimiz bazı hassasiyetlerin üzerinde duracaklar. Bu konuda bir tereddütünüz olmasın. Gülnar'da bulunan kardeşlerimizin hakkını hukukunu koruma noktasında gerekli ne ise yapıyoruz."

Nükleer Santralle ilgili zaman zaman eleştiriler geldiğini ancak bunların dikkate alındığını ifade eden Elvan İlçe Başkanı Kalemci'ye değişiklik olup olmadığını sordu.

Kalemci'den "En büyük talebimiz personelle ilgili. Bundan sonra sizinle istişare edeceğiz dediler ama daha henüz başlangıç aşamasına geçilemedi" cevabını alan Elvan "İş-Kur'dan başlayacağız dediler.

İş-Kur'a bildirmişler kaç kişi alacaklarını bu konuda biz gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Gereken desteği de inşaallah vereceğiz" şeklinde konuştu.

GÜLNAR'A GENEL CERRAHİ UZMANI İSTEDİLER

Bayramlaşma töreni sırasında bir vatandaş Gülnar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Mehmet Güzel'in vefat ettiğini hatırlatarak yerine Genel Cerrahi Uzmanı atanmasını istedi. Elvan partililerden taleplerini gösterdiği yetkililere yazdırmalarını istedi.

"YOLUMUZ OLURSA HER ŞEYİMİZ OLUR"

Elvan AK Parti'nin 18. Kuruluş yıldönümu nedeniyle hazırlanan pastayı milletvekilleri ile birlikte kesti. Programın sonunda Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar'da Lütfi Elvan'a Gülnar'ı tanıtan bir fotoğraf hediye etti. Fotoğrafın hediye edilmesi sırasında Şerife Özer isimli bir kadın Başkan Ünüvar ile birlikte tabloyu Elvan'a sunmak için masaya yaklaştı. Şerife Özer "Sayın Bakanım öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiğiniz. Sayın Bakanım bizi böyle öksüz evlat muamelesinden kurtarın. Yolumuzu sadece yolumuzu istiyoruz" dedi. Başkan Ünüvar fotoğrafın hikayesini anlattıktan sonra Şerife Özer ile birlikte tabloyu Elvan'a hediye etti. Belediye'de çalıştığı öğrenilen Özer,  fotoğraf karesinin Ermenek ile Gülnar sınırı arasındaki eski Görmeli köprüsü'ne ait olduğu bilgisini verdi. Elvan, birlikte fotoğraf çektirmek için yanına davet ettiği Özer'e "Bz seninle daha önce tanışmadık mı?" dedi. Özer ise "Bu sefer yol aklınızda kalsın Sayın Bakanım, Sevgili Bakanım arz ediyorum. Yolumuz olursa her şeyimiz olacak" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Çocuklar milletimizin geleceğidir”
“Çocuklar milletimizin geleceğidir”
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı