Advert

Akdoğan: Mersin’i tarımı layık olduğu yere gelecek

Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, Mersin’in 13 ilçesinde sulama suyu projesi hazırlığı yaptıklarını belirtecek, “Bu projeler hayata geçtiğinde Mersin tarımı güçlenecek” dedi.

Akdoğan: Mersin’i tarımı layık olduğu yere gelecek
Akdoğan: Mersin’i tarımı layık olduğu yere gelecek admin
Bu içerik 419 kez okundu.

 Esra Şasi YAĞMUR

Mersin tarımının arzu edilen potansiyele ulaşabilmesi için üreticiler sulama suyu sorununun çözümü bekliyor. Sulama Kooperatifleriyle il genelini kapsayacak projelerden oldukça umutlu görünüyor.

Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, 13 ilçeyi kapsayan sulama suyu projesinin çalışmalarını yaptıklarını belirterek, geleceğe dönük umutlu mesajlar verdi. Akdoğan, “Mersin’in 13 ilçesini kapsayan bir sulama suyu çalışması yapmaktayız. Bu bağlamda Silifke, Erdemli, Gülnar, Anamur ve Bozyazı’da başladık. Bugün itibariyle 11 noktada sulama suyu projesi yapıyoruz. Çelik borularla suyun kaynağından parselli arsalara ulaştırma çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da ilçe ilçe çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Gazetemize verdiği özel demecinde sulama suyu kooperatiflerinin sorunlarına çözüm üretme gayreti içerisinde olduklarını da belirten Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mersin’de sulama suyu kooperatiflerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için gayretli bir çalışma içerisindeyiz. Kooperatiflerimizin en büyük sorunu su kaynaklarının  olması fakat bu suyu istenen yerlere ulaştırılmamasıdır. 2019 yılı öncesi dönemlerde il özel idare tarafından Silifke-Erdemli hattına 850 km çelik boru verilmişti. Yine Mersin il geneline çelik boru dağıtımı yapıldı. Bu çalışmalar üreticilerimizin daha kaliteli ve daha bol ürün almasını sağladı. Bu konuda yetkililerden ve hükümetimizden bu sürecin devamı noktasında beklentilerimiz devam etmektedir. Bu bağlamda YiKOP tarafından Mersin Valiliğimiz bünyesinde sulama suyu çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu tip çalışmaların artarak devam etmesi Mersin tarımını daha da güçlü hale getirecektir. İnşallah bizlerde Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği olarak sulama kooperatiflerimizin sorunlarını çözmek için mücadelemize devam edeceğiz. Tarım arazilerinin suya kavuşturulması en büyük öncelik ve hedefimizdir. Hükümetimiz ve yerel yöneticilerimiz ile birlikte çalışarak 2024 yılına kadar bütün projelerimizi tamamlayıp, Mersin’i tarımda layık olduğu yere getireceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Çocuklar milletimizin geleceğidir”
“Çocuklar milletimizin geleceğidir”
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı
Kariyer Merkezi sektör buluşmaları başladı