Mersin'de dinlerin buluşması etkinliği

Mersin'de Kurban Bayramı nedeniyle Akbelen Mezarlığında "Dinlerin buluşması" etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte bir araya gelen Müslüman ve Hıristiyan din adamları birlikte dua ederek barış, kardeşlik, hoşgörü ve sevgi mesajları verdi.

Mersin'de dinlerin buluşması etkinliği
Mersin'de dinlerin buluşması etkinliği  admin
Bu içerik 293 kez okundu.

  Abidin YAĞMUR

Mersin'de Kurban Bayramı dolayısıyla “Dinlerin Buluşması” programı yapıldı. Müslüman ve Hıristiyan cenazelerinin yan yana yattığı Şehir Mezarlığı olarak bilinen Akbelen Mezarlığı'nda gerçekleştirilen

“Dinlerin Buluşması” etkinliği bu yıl 21. kez düzenlendi. Programa Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Peder Fransuva Dondu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Akbelen Mezarlığı İmamı Mehmet Keskin, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Hasan Kılavuz ile vatandaşlar katıldı.Kurban Bayramı’nın dördüncü günü gerçekleştirilen programda Kur'an-ı Kerim ve İncil'den sözler okunduktan sonra evrensel dua edildi.

Müslüman ve Hıristiyan din adamları dualar edip, tüm dinlerin ortak mesajı olan sevgi mesajlarını iletti. Sırayla yapılan duaların ardından, din adamları ve protokol üyeleri el ele tutuşarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Programda son olarak ilahi dinletisi gerçekleştirildi ve programa katılan vatandaşlar ilahilere eşlik etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Motosiklet kazasında yaralanan genç hayatını kaybetti
Motosiklet kazasında yaralanan genç hayatını kaybetti
Hasta gibi hastaneye gidip, yaşlılara yankesicilik yaptılar
Hasta gibi hastaneye gidip, yaşlılara yankesicilik yaptılar
denizli escort