Ayaş Antik Tiyatro Festivali sona erdi

Erdemli Belediyesi bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Ayaş Antik Tiyatro Festivali sona erdi. Bir hafta süren festivalinin son akşamında Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun 'Töre' isimli oyunu antik tiyatroda gerçekleştirildi.

Ayaş Antik Tiyatro Festivali sona erdi
Ayaş Antik Tiyatro Festivali sona erdi admin
Bu içerik 270 kez okundu.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, kültür ve sanat alanında Mersin'de şu ana kadar gerçekleştirilememiş olan bu festivalin 2 bin yıl sonra Erdemli Belediyesi tarafından  yapılmasın haklı  gururunu yaşadıklarını söyledi

Festivale katılan Usta tiyatrocular çok güzel bir organizasyona imza atan Belediye Başkanı Tollu’ya teşekkür ederken, . Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Tollu, bundan sonra her sene bu aylarda, tiyatro festivalinin kapılarını tiyatrocu dostlarına açacağını müjdeledi.

ERDEMLİ BİRÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Ayaş Antik Tiyatro Festivali ile Erdemli’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmayı hem de Erdemli halkını sanatla buluşturmayı hedeflediklerine işaret eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına ve uzun yıllar sanat şehri olma misyonunu koruduğuna değinerek, bu misyonu korumak ve yeniden canlandırmak amacıyla tüm sanatseverlerin binlerce yıl sonra festival kapsamında bu tarihi mekanda topladıklarını söyledi. Ayaş Antik Tiyatro Festivali’nin bugüne kadar yapılmış tiyatro festivallerinin içinde tarihi ve kültürel önemi bakımından farklı bir yerde konumlandığını ifade eden Başkan Tollu, ''Binlerce yıl sonra bu sahnede yeniden oyunlar oynandı. Zaman geçti, kültürler değişti ama tiyatronun birleştirici gücü her dönemde geçerliliğini korudu. Ayaş’ta düzenlediğimiz bu festival; tarihin, tozlu sayfalardan çıkarılıp sahne ışıklarının altına getirilme hikayesidir. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
'Siyasi görüş devre dışı bırakılmalı'
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış
İş vaadiyle vatandaşları dolandırmış