Yemişkumu engelli rampasına kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde sözünü verdiği ve işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Yemişkumu Halk Plajı’na 5 gün gibi kısa bir sürede engelli rampası kazandırdı. Yemişkumu Halk Plajı’ndaki engelli rampası sayesinde, artık engelli vatandaşlar rahat bir şekilde denize girebilecek.

Yemişkumu engelli rampasına kavuştu
Yemişkumu engelli rampasına kavuştu admin
Bu içerik 460 kez okundu.

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde sözünü verdiği ve işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan Yemişkumu Halk Plajı’na 5 gün gibi kısa bir sürede engelli rampası kazandırdı. Plaja kazandırılan engelli rampası sayesinde artık engelli vatandaşlar rahat bir şekilde denize girebilecek, güneşin, kumun ve sahilin tadını doyasıya çıkarabilecek.

SEÇER, VERDİĞİ SÖZÜ KISA BİR SÜREDE YERİNE GETİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Yemişkumu Halk Plajı’nda, vatandaşlar ile bir araya gelmişti.

Gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşların Büyükşehir Belediyesi’nden talep ettiği hizmetleri de dinleyen Başarır, bir engelli rampası talebi aldı. Başarır, istek üzerine vatandaşların yanında Başkan Seçer’i aradı ve talebi iletti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de kendisini arayarak Yemişkumu’nda yaşayan vatandaşların engelli rampası talebini kendisine ileten Başarır’a rampanın Kurban Bayramı’na yetişeceğinin sözünü vermişti.

Seçer verdiği sözü tuttu ve engelli rampası 5 gün gibi kısa bir sürede Yemişkumu Halk Plajı’na kazandırıldı. Engelli vatandaşlar artık yapılan rampa sayesinde hiçbir engel olmadan güneşin ve denizin tadını çıkaracak.

MERSİN’İN HALK PLAJLARINA KAZANDIRILAN 3. ENGELLİ RAMPASI YEMİŞKUMU’NDA!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin uluslararası standartlardaki Kızkalesi ve Susanoğlu'nda bulunan engelli plajlarına artık Yemişkumu Halk Plajı da eklenmiş oldu. Daha önce kurulan 2 halk plajında olduğu gibi, Yemişkumu’ndaki engelsiz plajın tabanı da kuma oturduğu için herhangi bir çökme ve yıkılma tehlikesi arz cetmiyor.

 

Engelli vatandaşlar suya girdikten sonra kurulan rampa sayesinde herhangi bir risk olmadan plajda denizin keyfini doyasıya çıkarabiliyor. Büyükşehir Belediyesi sayesinde ayağını denize sokabilme fırsatı bulan engelli bireyler, Yemişkumu Halk Plajı’nda artık tekerlekli sandalyeyle denizin keyfini sürebilecek. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAL’da İçel İdmanyurdu ve İdmanyurdu 1925 bu hafta deplasmanda  MESKİspor ise Tüysüzspor’u konuk edecek
BAL’da İçel İdmanyurdu ve İdmanyurdu 1925 bu hafta deplasmanda MESKİspor ise Tüysüzspor’u konuk edecek
"Matematik ve Teknoloji ile Veriden Bilgiye Öğrenme Yolculuğu" projesi