Advert

Akdeniz'de portatif havuzlarda yüzme keyfi

​Akdeniz İlçesinde havuzuna gidemeyen dezavantajlı durumdaki 7-13 yaş arası çocuklar için 4 mahalleye portatif yüzme havuzları kuruldu. Mersin’de ilk olan proje ile Yenimahalle Zeki Sabah İlkokulu, Çilek Mahallesi Güney Ortaokulu, Karaduvar Mahallesi Suphi Öner İlkokulu ile Şevket Sümer Mahallesi Hatice Uluğ İlkokulu’nun bahçesine portatif yüzme havuzları yerleştirildi. Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak Yenimahalle Zeki Sabah İlkokulu'nda kurulan portatif yüzme havuzunda incelemelerde bulundu. "Bugün Akdeniz'de 4 noktada portatif havuzlarımızı kurduk. 65 Mahallemizden de çocuklarımıza servis hizmetleri sağlıyoruz. Bu uygulamanın sonucunda yaklaşık 5 bin gencimize yüzme sertifikaları vereceğiz" dedi.

Akdeniz'de portatif havuzlarda yüzme keyfi
Akdeniz'de portatif havuzlarda yüzme keyfi admin
Bu içerik 1009 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Akdeniz Belediyesi ilçede havuzuna gidemeyen çocuklar için bir ilki gerçekleştirdi. Belediye 7-13 yaş arası çocuklar için 4 mahalleye portatif yüzme havuzları kurarak yüzme kursu vermeye başladı. Mersin’de ilk olan proje ile Yenimahalle Zeki Sabah İlkokulu, Çilek Mahallesi Güney Ortaokulu, Karaduvar Mahallesi Suphi Öner İlkokulu ile Şevket Sümer Mahallesi Hatice Uluğ İlkokulu’nun bahçesine portatif yüzme havuzları yerleştirildi. Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak Zeki Sabah İlkokulu Bahçesi'nde kurulan portatif yüzme havuzunda incelemelerde bulunarak havuza giden çocuklar ve aileleri ile görüştü. Çocuklarla birlikte ayağına havuza ayağını uzatan başkan Gültak gazetecilere yaptığı açıklamada, "Seçim öncesi anneler bize size şunu sormuştu. Sayın aday bizim çocuklarımızın kaderi midir yüzmeyi bilmemek havuza gitmemek denize gitmemek. Veya bizim çocuklarımızın kaderi midir Yenişehir'de Toroslar'da veya başka ilçelerde havuza gitmek. Hayır dedim. Sizler Türkiye Cumhuriyetinin birinci sınıf vatandaşısınız. Eğer bana destek verir ve seçilirsem inşaallah ben havuzları sizin ayağınıza getireceğim dedim. Çok şükür sözümüzde durduk" dedi.

"5 BİN GENCİMİZE YÜZME YÜZME SERTİFİKASI VERECEĞİZ"

Bugün Akdeniz'de 4 noktada portatif havuzları kurduklarını ifade eden Gültak, "65 Mahallemizden de çocuklarımıza servis hizmetleri sağlıyoruz. Bu uygulamanın sonucunda yaklaşık 5  bin gencimize yüzme sertifikaları vereceğiz. Yüzmeyi öğrenecekler. Bundan sonraki dönemlerde de bu uygulamanın sayısı artıracağız. Ayrıca Yılmaz Güney Parkımız var. Orayı Gençlik Merkezi'ne çevirip oradaki AquaParklarıda hizmete sokarak çok daha fazla gencimize bu yazın sıcağında hem serinleme hem de yüzme öğrenmelerini sağlayacağız. Ben mutluyum. Çocuklarda çok mutlu. Annelerde çok mutlu. Sözümde durabildim. Allah'a şükürler olsun. Hizmetlerimiz bu konuda devam edecek" şeklinde konuştu.   

Belediye Başkanı Gültak daha sonra Çilek Mahallesi Güney Ortaokulu, Karaduvar Mahallesi Suphi Öner İlkokulu ile Şevket Sümer Mahallesi Hatice Uluğ İlkokulu’nun bahçesinde kurulan portatif yüzme havuzlarında incelemelerde bulundu.

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ YÜZME KURSU VERİLECEK

Akdeniz Belediyesi portatif yüzme havuzlarına gelmek isteyen çocuklar mahallerden serviste taşınacak. Havuzlarda, çocuklara ücretsiz yüzme kursları da verilecek. Her öğrenci Pazartesi-Perşembe, Salı-Cuma, Çarşamba-Cumartesi olmak üzere haftanın 2 günü, 09:30-18:30 saatleri arasında yaş grubuna göre belirlenen 1 saat boyunca yüzme eğitimi alabilecek. Portatif havuzlarda yüzmek ve kurslara katılmak isteyen çocuklar, mahalle evleri, muhtarlıklar ve havuzların kurulduğu okullara başvurarak kayıt yaptırabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
“Üreten bir Akdeniz hedefliyoruz”
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı
Kızılay 2019 yılında 75 bin ünite kan aldı