Yelkovan: CHP’nin başarısı için çalıştım

​Geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP Akdeniz Belediye Başkanı Adayı olan Sabit yelkovan ile konuştuk. Seçim döneminde ortaya atılan iddialara açıklık getiren Yelkovan, “Bazı teşkilat yöneticilerinin farklı partiye seçmenimizi yönlendirdiği şeklinde ki dedikodulara kulaklarımı tıkadım Mersin’de ve Akdeniz’de partimin başarısı için çalıştım. Bugün anlım açık, görevimi tam bir sadakatle yaptım” dedi.

Yelkovan: CHP’nin başarısı için çalıştım
Yelkovan: CHP’nin başarısı için çalıştım admin
Bu içerik 865 kez okundu.

Esra ŞASİ YAĞMUR

Gazetemize verdiği özel demecinde Akdeniz’e hizmet edebilmek için belediye başkanlığına aday olduğunu belirten Sabit Yelkovan, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Akdeniz’i kucaklayan bir anlayışta olduğunun altını çizdi. Yelkovan, “Başkanımız Sayın Vahap Seçer, bugün Mersin için bir şans olduğunu hissettirmektedir. Ben, Akdeniz’in de onun belediye başkanlığı döneminde sorunlarını çözeceğine inanıyorum. Biz ekibimizle birlikte kendimizden daha çok Sayın Seçer’e oy istemiştik. Ortaya çıkan seçim tablosunda bizlerin geceli gündüzlü çalışmalarının da payı vardır. Bizler kendimiz için bir oy istediysek, Başkanımız Seçer’e bir de başka partiden getirmeleri için iki oy istedik. Şimdi Mersin’in sosyal demokrat bir anlayışla yönetilmesi o günlerde yaşadığımız zorluklara değmiştir. Akdeniz Büyükşehir belediyesi’nin sorumluluk alanlarında büyük hizmetler göreceğine inancımız tamdır” dedi.

Öte yandan seçim döneminde ortaya atılan iddialarla ilgili de konuşan Yelkovan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim döneminde Akdeniz’de HDP ile bir anlaşmanın yapıldığını söyleyenler oldu. CHP yönetimi böyle bir şey yapsaydı, bugün Akdeniz Belediyesini HDP’nin kazanması gerekirdi. Bizlerin aldığı oy ortadadır. Biz yüzde 29 oy aldık, HDP yüzde 31 oy aldı. Bu rakamlar çok ciddi bir rekabetin olduğunu gösteriyor. CHP’li bütün dostlarımız bizimle el ele vererek adeta yüreklerini ortaya koydular, çalıştılar. Ben seçim döneminde Akdeniz’i kazanmaktan çok CHP’nin başarısı için çalıştım. Bugün CHP gücünü göstermiş ve birinci parti olmuştur. Bu gurur bize yeter.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi