‘Büyükşehir’den Şok Karar’ başlıklı habere açıklama

“Mersin İdmanyurdu kulübü protokole aykırı hareket etmiştir. İcralık olan kulüp, resmi adres olarak Macit Özcan Tesislerini göstermiştir”

‘Büyükşehir’den Şok Karar’ başlıklı habere açıklama
‘Büyükşehir’den Şok Karar’ başlıklı habere açıklama admin
Bu içerik 743 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin İdmanyurdu’nun Macit Özcan Tesislerini boşaltması konusu ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi. Mersin İdmanyurdu’nun protokolü ihlal ettiği ifade edilen açıklamada, 7 buçuk milyon lira borcu ödemediği ve adres olarak ta Macit Özcan Tesislerini gösterdiği kaydedildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Güney Gazetesi’nin spor sayfası manşetinde “Büyükşehir’den Şok Karar” başlıklı haber ile ilgili bir açıklama geldi. Haberde Macit Özcan Tesisleri ile ilgili 18 Ağustos’ta sözleşmesi bitecek olan Mersin İdmanyurdu’na tesisleri boşaltmaları konusunda resmi yazı gönderildiğine yer verilirken Külüp Başkanı Halil Türer’in açıklamaları yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Macit Özcan Tesislerinin kullanımı ile ilgili yapılan sözleşmenin 18 Ağustos’ta dolacağı ifade edilirken Mersin İdmanyurdu’na boşaltmaları konusunda resmi yazının gönderildiği kaydedildi. Mersin İdmanyurdu ile yapılan protokolün kulüp profesyonel ligde iken yapıldığı belirtilirken, Kulübün profesyonel ligde iken bütün Mersin’i temsil ettiği, artık amatör lige düştüğü, amatör ligde ise 85 takım bulunduğu, kendilerinin ise bütün amatör takımlara eşit mesafede oldukları ifade edildi.

Açıklamada şu  ifadelere  yer verildi: “- Mersin İdmanyurdu kulübü protokole aykırı hareket etmiştir. İcralık olan kulüp resmi adres olarak Macit Özcan Tesislerini göstermiştir. Sadece fitnessalonunu ortak kullanmaları gerekin iken bütün tesisleri kullanmaya kalktılar. Resmi adres adres olarak bile tesisleri gösterdiler. Kulübe icra gelmesi durumunda Macit Özcan Tesislerindeki malzemelere el konulması söz konusu olacaktır. Ayrıca 7 buçuk milyon lira olan borçlarını ödemedikleri için yasal işlem başlatılmış bu borç faizi ile birlikte 10 milyon liraya çıkmıştır. Mersin İdmanyurdu daha önce profesyonel ligde idi bütün Mersin’i temsil ediyordu şu anda amatör ligde. Amatör liglerde ise 85 takım var ve biz hepsine eşitiz. Sahada idman yapabilirler. Yasa ne diyorsa ona göre hareket ediyoruz.”

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort