Kişisel verilerin korunması eğitimine büyük ilgi

​Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK), Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Akyürek Bilişim Yazılım işbirliğinde VM Medicalpark Hastanesi Eğitim Salonunda "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulama Örnekleri" konulu eğitim verildi. Gerçekleşen eğitime kurumsal firmaların profesyonel yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.

Kişisel verilerin korunması eğitimine büyük ilgi
Kişisel verilerin korunması eğitimine büyük ilgi  admin
Bu içerik 368 kez okundu.

Açılış Konuşmasını gerçekleştiren Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, teknolojide yaşanan hızlı değişimlerin kişisel verilerin korunması, işlenmesi, kopyalanması, arşivlenmesi, imha edilmesi konularının gündelik hayatımıza yoğun bir şekilde girdiğini belirterek, özel ve kamu sektöründe yer alan kuruluşların bu konuda yayınlanan  yasal düzenlemelere uygun iş süreçlerini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini bu eğitimler aracılığı ile de sektöre katkı sunmak istediklerinin altını çizdi.

Veri Koruma Derneği Kurucu üyesi, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi, İstanbul Barosundan  Avukat Sertel Şıracı'nın gerçekleştirdiği eğitimin Çukurova Firmalarının gelecek planlaması için de çok önemli olduğunu belirten Özada, Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin (GİDERİK) 2019 Yılında gerçekleştireceği faaliyetler konusunda da bir sunum gerçekleştirirken Girişimci İnsan Kaynakları Derneği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezinin işverenlere yönelik eğitimler konusunda işbirliğinin artacağını söyledi. (Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Mersin İşkur engelli ve eski hükümlülerin yanında
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada
Yaşlı nüfusunda Mersin 9. Sırada