Advert

Bayram için trafik tedbirleri tamam

Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı’nın huzur ve güvenlik içinde tamamlanması için gerekli tedbirleri aldı.

Bayram için trafik tedbirleri tamam
Bayram için trafik tedbirleri tamam admin
Bu içerik 293 kez okundu.

Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı’nın huzur ve güvenlik içinde tamamlanması için gerekli tedbirlerialdı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,her yıl meydana gelen trafik kazalarında 10 bin ölüm ve 30 bin civarındayaralanma meydana geldiği hatırlatılarak bunun önüne geçmek için İçişleri Bakanlığı tarafından

bir dizi kampanyalar gerçekleştirdiği ifade edildi. Kentte son 3 yılda kaza istatistiklerine bakıldığında ölümlü kazaların daha çok şehirlerarası yollarda ve özellikle Mut devlet yol ayrımı, Silifke-D400, Çeşmeli-Silifke ve Pozantı-Tarsus istikametinde meydana geldiğinin görüldüğüne dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: "Bayram boyunca da il genelinin yanı sıra özellikle belirlenen bölgelerde denetimlerin daha da yoğunlaşacak. Hız, emniyet kemeri, cep telefonu, şerit izleme, alkol denetimleri konusunda denetimler yapılacak. Ayrıca ticari araçlar üzerinde yapılacak denetimlerde sürücüler dinlenme sürülerine dikkat etmesi konusunda özellikle uyarılacak.

Öte yandan tarım işçisi taşıyan araçlar ile tarım araçlarına bayram süresince 24.00 ile 06.00 saatleri arasında trafiğe çıkmalarına izin verilmeyecek. (Haber Merkezi)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Yenişehir’den Büyükşehir’e kalite ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti
Şimşek'ten bekçi Özer'in ailesine taziye ziyareti