Hastane hizmete girmeden kavşağa çözüm bulunsun

​Tarsus'ta yeni yapılan devlet hastanesi hizmete girmeden önce D-400 Karayolu üzerinde bulunan kavşağa çözüm bulunması istendi. Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, Hastanenin faaliyete geçmesi ile 82 Evler Kavşağının yoğun trafiği kaldıramayacağını ifade ederek çözüm bulunması için yetkilileri göreve çağırdı.

Hastane hizmete girmeden kavşağa çözüm bulunsun
Hastane hizmete girmeden kavşağa çözüm bulunsun admin
Bu içerik 489 kez okundu.

Tarsus'ta yeni yapılan devlet hastanesinin kavşağına acil çözüm istenildi.

Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, trafiğin yoğun olduğu Adana ve Mersin’in geçiş güzergahı üzerinde bulunan 82 Evler kavşağının yeni devlet hastanesinin faaliyete geçmesiyle trafiği kaldıramayacağını söyledi.

Kazaların sık yaşandığı kavşağın yeni hastanenin açılmasıyla trafiğin felakete dönüşeceğini ifade eden Aydın, bir an önce çözüm bulunması konusunda yetkilileri göreve çağırdı. Aydın, “Şehrimizde yapımı devam eden 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesinin inşaatı devam ediyor. Bu hastanemiz Adana ve Mersin güzergahıüzerinde bulunan D-400 karayoluna çok yakın bir noktadır. Zaten yoğun olan trafik yoğunluğu, hastanenin açılmasıyla daha da çıkılmaz hale geleceğine inanıyorum. 8 yollu kavşağa artı 2 adet yan yol bulunmaktadır. Hastane açılmadan yola acil çözüm bulunması gerekiyor. İki mahalleyi ayıran yola yaya üst geçidi de gerekmektedir. Yetkililerin biran önce çözüm bulmasını istiyoruz” dedi. (İHA)

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklara sıfır atık eğitimi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi
Çocuklar Nusrat Mayın Gemisi'ni gezdi