"Çok para getirirsen çok severiz" dediler

admin
Bu içerik 1112 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli gerçekleştirdiği basın toplantısında Mersin İdmanyurdu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mersin İdmanyurdu’nun yönetimine ilk olarak eski başkan Ali Kahramanlı’nın daveti ile girdiğini ifade eden Tekli, "4 ay sonra şampiyon olduk Süper Lig'e çıktık. OSB’de takıma yaptığım destekler özellikle parasal anlamda destek istediler. Ne kadar çok para getirirsen Sabri, seni o kadar çok seviyoruz denildi. Bu tepki çekti. Nükleerden de limandan da destek aldık o yardımlarla takımı taşıdık" dedi.

Son seçimde genel kurula girmediğini anlatan Tekli, "Sanayide benim o paraları bölgeden götürdüğüm izlenimi yaratıldı. Azad edilmemi istedim" şeklinde konuştu.

Mersin’in tüm takımlarına sahip çıkacaklarını belirten Başkan Tekli, ‘Mersin İdman Yurdu meselesinde kaybımız yok, olması gerek buydu, 4 sene daha sabredeceğiz. Şuanda 3 takımında Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) olması en büyük avantajımız. Şehrimizin takımlarına sahip çıkacağız’ dedi.

‘HEPSİ BİZİM TAKIMIMIZ’

Mersin’in takımını yaratma konusunda çıktıkları yolda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirten Başkan Tekli, ‘Hamit İzol başkanla yaptığımız görüşmeler neticesinde Mersin İdmanyurdu’nu yeniden ayağa kaldırmanın mümkün olmadığını gördük. Bilinçsizce imzalanan sözleşmeler, borçlar, takımı ciddi bir kaosa sürüklemiş. Şu anda en büyük avantajımız Mersin’in 3 takımının da BAL’da olması. Biz 3 takımımıza da sahip çıkacağız. Hepsi bizim takımımız. Buradan çıkacak takım 3. Ligde mücadele edecek. Fedakârlığın her boyutuna varız. İdmanyurdu 1925’i isteyen varsa devretmeye hazırız. Mersin’in takımını yaratma konusunda çıktığımız hedeflerde hiçbir sıkıntı yok. İçel İdman Yurdu çok büyük bir kadro kurdu. Gerekirse destek verip 3. Lige çıkarmamız lazım" şeklinde konuştu.

 

"CİDDİ BİR KAYNAĞI 3 TAKIMA AKTARIP ZAMAN KAYBETMEYE NİYETİMİZ YOK"

Mersin’de Bal Ligi’nde bir takıma yardım toplamanın çok zor olduğunu belirten Başkan Tekli, takımın 3. Lige çıkması halinde kentte heyecan yaratabileceğinin altını çizdi. Tekli şöyle devam etti: "BAL’daki bir takıma yardım toplayabileceğimizi zannetmiyorum. Ama 3. Lige çıkarsa heyecan yaratabiliriz. Bu sene ciddi bir kaynağı BAL’daki 3 takıma aktarıp zaman kaybetmeye niyetimiz yok. Mersin’in markası olan İdman Yurdu’nu da süper lige taşımak gerektiğine inanıyorum. Elini cebine atmamış insanlar var hala kentte. Tüm gücümle her türlü oluşuma da varım. Ben Hamit Başkan ile çıktığım yolda mücadelemi de sonuna kadar sürdüreceğim. İdman Yurdu meselesinde kaybımız yok, olması gereken buydu. 4 yıl daha sabredeceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de muhteşem yaza veda konseri
Mezitli’de muhteşem yaza veda konseri
Tarsus Belediyesi’nden “Alzheimer Günü” etkinliği
Tarsus Belediyesi’nden “Alzheimer Günü” etkinliği
denizli escort