Advert

Ulu Grup Konkordato kararı aldı

Ulu Grup Konkordato kararı aldı
Ulu Grup Konkordato kararı aldı admin
Bu içerik 5323 kez okundu.

Hasan KÜÇÜK 

Gülnar Aydıncık  Karayolu Yanışlı Mahallesi'ndeki Ulu Rezort Otel'inde aralarında olduğu Antalya'da  bir çok yatırımı bulunan Ulu Şirketler Grubu konkordato kararı aldı.

Konkordato kararı ile ilgili Ulu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ulu kamuoyuna yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi.

Mayıs 2018 ayından beri yaşanan küresel ekonomik kriz, seçim sonrası yaşanan kurlardaki anormal dalgalanmalar ve kredi faizlerindeki artışlar nedeniyle, zorlukların yaşandığı olağanüstü bir süreçten geçildiği bu dönemde, son üç aydır alacaklarımızı tahsil edemediğimizden dolayı ; şirketimizin geleceğinin tehlikeye düşmemesi, taahhütlerini yerine getirebilmesi ve iş yaptığımız çevreleri koruyabilmek için konkordato kararı almak zorunda kaldık. 
Bu süreç faaliyetlerimizin devamı için engel bir süreç olmayıp, faaliyetlerimize devam etmekteyiz ve başlamış olduğumuz projeler tarafımızca tamamlanacaktır.
Şirketimizin mal varlığı borcumuzun çok üstünde olup, nakite çevirmek için zamana ihtiyacımız vardır. Konkordato ile bu zaman mahkeme tarafından tarafımıza verilmiştir.
1. Kamuya yaptığımız bütün taahhütler tamamlanmış olup, bazıları kesin hesap aşamasındadır.
2. Sur Yapım şantiyesi ile görüşme halindeyiz. Tahsilatlardaki pürüz çözüldüğü takdirde devam edilecektir.
3. Yurt dışı ihracata yönelik taahhüt ve iş geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir,
4. Panorama 1 projesinde Antalya’nın en iyi sitelerinden biri olarak yaşam başlamış, Panorama 2 projesi de büyük ölçüde bitmiş olup bu yıl içerisinde yaşam başlayacaktır.
5. Panorama Mersin projemiz de büyük ölçüde tamamlanmış olup bu yıl içerisinde yaşam başlayacaktır.

ULU OTEL FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTE


6. Mersin Ulu Resort Otelimiz, yaz sezonu yüzde yüze yakın doluluk, karlılık ve müşteri memnuniyeti ile faaliyetine devam etmektedir.

Bu süreçte firmamız istisnalar hariç herkes tarafından desteklenmiş olup, desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza, iş çevrelerine ve dualarıyla yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Sel mağduru ailenin imdadına Büyükşehir yetişti
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi
Öğrencilere karne hediyesi olarak kar sürprizi