Advert
Advert
Advert

‘Pusulanız Adalet Ve Hukuk Olsun’

Mersin Baro Bşk. Yeşilboğaz,stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Fatih Güney’in yemin töreninde yaptığı konuşmada, mesleğin etik kurallarına dikkat çekerek, “Pusulanız Adalet ve Hukuk olsun” dedi.

‘Pusulanız Adalet Ve Hukuk Olsun’
‘Pusulanız Adalet Ve Hukuk Olsun’ admin
Bu içerik 408 kez okundu.
Advert

 

-Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Fatih Güney, yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’dan aldı.

Mersin Barosu Başkanlık makamında gerçekleşen yemin töreninde Av. Fatih Güney, mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını ailesi ve yakınlarıyla birlikte yaşadı. Meslektaşına tavsiyelerde bulunan Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, temelinde hak ve adalet olan avukatlık mesleğinin özveri isteyen bir meslek olduğunu hatırlatarak, “Meslekte en çok dikkat etmeniz gereken konu adalet çizgisinden şaşmamak, mesleğin etik kurallarına riayet etmek. Pusulanız adalet ve hukuk olsun. Hukukçu hiç kimseye biat etmez. Hukukçunun misyonu farklıdır. Bir hukukçu topluma yön verir, toplumu dizayn eder. Ama sizi kimse dizayn etmesin, buna izin vermeyin. Toplumda tabanla yaşayan bir meslek örgütüyüz. Bu nedenle toplumun sorunlarını en iyi bilen biz avukatlarız ve en iyi çözümü bulacak olan da bizleriz. Toplumun ve çevrenin sizden beklentileri var. Elinizden geleni yapacağınıza inancım sonsuz” diye konuştu.

Meslektaşlarının her türlü sorunlarında her daim yanlarında olacağını söyleyen Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Meslek hayatınızda Mersin Barosu’na ve bizlere katkı sunacağınıza inanıyor, başarılar diliyorum” dedi. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!