​"Çitfçilerin zararı karşılanmalı!"

​CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketinden zarar gören Mut'un 17 mahallesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.Ekili dikili alanları afetlerden zarar gören çiftçilerin zararlarının ivedi biçimde karşılanması gerektiğini ifade eden Gökçel, çiftçi borçlarının faizsiz olarak yeniden yapılandırılmasını bir zorunluluk olarak gördüğünü belirtti. Krizden etkilenen sektörleri korumak için borç yapılandırma başta olmak üzere çok sayıda tedbir alındığını vurgulayan Gökçel, söz konusu kurtarma planlarının çiftçiden esirgendiğini söyledi.

​
​ admin
Bu içerik 5107 kez okundu.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP Mut İlçe Örgütü ile birlikte doğal afetlerden zarar gören 17 kırsal mahalleye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Çalışmalarına CHP Mut İlçe Örgütünde başlayan Gökçel, buradan CHP heyetiyle Kurtsuyu bölgesine hareket ederek Hisar, Kışla, Kemenli, Hocalı, Kurtsuyu, Haydar ve Tuğrul mahalle muhtarları ve sulama kooperatifi başkanları ile buluştu. Ekili dikili alanları afetlerden zarar gören çiftçilerin zararlarının ivedi biçimde karşılanması gerektiğini ifade eden Gökçel, çiftçi borçlarının faizsiz olarak yeniden yapılandırılmasını bir zorunluluk olarak gördüğünü belirtti. Krizden etkilenen sektörleri korumak için borç yapılandırma başta olmak üzere çok sayıda tedbir alındığını hatırlatan Gökçel, söz konusu kurtarma planlarının çiftçiden esirgendiğini söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel Kurtsuyu bölgesinden sonra Kurtuluş, Çatalharman ve Hacıahmetli mahallelerince 14 Ağustos’ta düzenlenecek olan Yörük Festivali alanında mahalle muhtarları ve partililerle incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından Çukurbağ, Pamuklu, Narlı, Dere, Çınarlı, Kayabaşı ve Sarıkavak (Kürkçü) mahallelerini ziyaret eden Gökçel, burada vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kırsal mahallelerin ortak sorunları olduğunu kaydeden CHP’li Gökçel, ekili dikili alanları afetlerden zarar gören çiftçilerin yaralarının ivedilikle sarılması gerektiğini söyledi. Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların en çok yakındığı konulardan birinin enerji sorunu olduğunu belirten CHP’li vekil, voltajdaki dengesizlikten dolayı beyaz eşyaların zarar gördüğü ve trafoların yetersiz olduğu bilgisinin aktarıldığını ifade etti. Vatandaşın sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirten Gökçel, Mut ilçesinde kendisine aktarılan sorunları ilgili yerlere iletmek için raporlaştırmak üzere notlar aldı. (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
Mersingücü’nde Başkan Nas, güven tazeledi
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı
'İş hukukunda zorunlu arabuluculuk eğitimi' yapıldı