MEÜ Editörlüğünde Uluslararası Bir Kitap:Antik Dönemden Bugüne Mersin

Editörlüğünü; Üniversitemiz Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi’nden Dr. Tülin Selvi Ünlü’nün, Koç Üniversitesi’nden Prof. Filiz Yenişehirlioğlu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Eyüp Özveren ile birlikte üstlendiği “EasternMediterranean Port Cities–A Studyof Mersin, Turkey-FromAntiquitytoModernity” isimli kitap, Springer Yayınevi tarafından basıldı.

MEÜ Editörlüğünde Uluslararası Bir Kitap:Antik Dönemden Bugüne Mersin
MEÜ Editörlüğünde Uluslararası Bir Kitap:Antik Dönemden Bugüne Mersin admin
Bu içerik 1803 kez okundu.

 

Edinilen bilgiye göre Doğu Akdeniz liman kentleri üzerine yapılan çok sayıda çalışma olmasına karşın, özel olarak Mersin ve yakın çevresine yönelik, uluslararası alanda yeterince çalışma olmaması ya da var olan çalışmaların bir arada bulunmaması gerçeğinden hareketle,  Mersin Üniversitesi  Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi’nce başlatılan çalışmalar sonucunda, mersin Üniversitesi’nden Dr. Tülin Selvi Ünlü, Koç Üniversitesi’nden Prof. Filiz Yenişehirlioğlu, ODTÜ’den Prof. Eyüp Özveren’in editörlüğünde bir yayın hazırlanması planlandı.

2015 yılından günümüze kadar süren çalışmalar neticesinde ortaya çıkan kitap; Doğu Akdeniz’de bir liman kenti olan Mersin ve yakın çevresine ilişkin düzenlenmiş, uluslararası özel bir yayın niteliği taşıyor. Arkeoloji, tarih, sanat tarihi, şehir planlama gibi farklı disiplinlerden 20 bilim insanının çalışmalarını bir araya getiren kitabın kapsamlı içeriği ile yeni çalışmalara zemin hazırlaması, ulusal ve uluslararası ortak proje ve çalışmalar için önemli bir düzlem oluşturması öngörülüyor.

Kitaba e-book olarak; https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-319-93662-8 adresinden, basılı olarak da https://www.springer.com/book/9783319936611 adresinden ulaşılabilir. (Bülten)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaçlama çalışmaları aralıksız sürüyor
İlaçlama çalışmaları aralıksız sürüyor
Lösemili çocuklar ve ailelerine sağlık semineri düzenlendi
Lösemili çocuklar ve ailelerine sağlık semineri düzenlendi
denizli escort