Advert
Advert

MEÜ’deözel yetenek eğitimi

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Özel Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi yeni eğitim-öğretim döneminde çalışmalarına başlıyor.

MEÜ’deözel yetenek eğitimi
MEÜ’deözel yetenek eğitimi admin
Bu içerik 1761 kez okundu.

 

-Mersin Üniversitesi(MEÜ) Özel Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi yeni eğitim-öğretim döneminde faaliyetlerine başlıyor. Mersin Üniversitesi basın merkezinden yapılan açıklama göreTürkiye’de bu amaçla kurulan 6 merkezden biri olan ve bölgemizde ilk ve tek olma özelliğine sahip Merkez, özel yetenekli öğrencilerin aile ve öğretmenlerine yönelik projeler yürütmeyi de hedefliyor.Mersin Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gündoğdu ve Merkez Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Bülent Gündüz, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı makamında ziyaret etti.  Önceki gün   gerçekleşen ziyarette Prof. Dr. Gündoğdu ve Doç. Dr. Gündüz, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya merkez hakkında bilgi verdi.Özel yetenekli çocukların dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de stratejik değere sahip olduğunu ve bilim ve teknoloji üretmede ülkelerin temel insan kaynağını oluşturduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Çamsarı, bu çocukların doğru biçimde desteklenmesinin ülkemizin kalkınması için büyük önem taşıdığı belirtti. Mersin Üniversitesi’nin bu konuda inisiyatif alarak üzerine düşeni yapmak için çalışma yürüttüğünü belirten Prof. Dr. Çamsarı, devlet üniversiteleri arasında kurulan dördüncü merkez olma özelliğine sahip Mersin Üniversitesi Özel Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bölgemizde ilk ve tek olması nedeniyle de ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

Merkez Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gündoğdu ise 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde yapacakları çalışmalarla özel yetenekli çocukların akademik gelişmelerinin yanında duygusal-sosyal gelişimine de önem vererek yaşadıkları sorunların giderilmesine gayret edeceklerini ifade etti. Üstün zekalı çocukların yanı sıra matematik, müzik, resim gibi alanlarda özel yeteneği bulunan çocuklara da hizmet vereceklerini belirten Prof. Dr. Gündoğdu, ayrıca Merkez olarak özel yeteneğin tespitine yönelik kültüre duyarlı ölçme araçlarının geliştirilmesini ve yeni bir özel yetenekli çocuk eğitimi modeli oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti