Advert
Advert

Hindistan Türkiye ile ticareti güçlendirmek istiyor

Hindistan Ticaret Ateşesi ve Hindistan Büyükelçiliği İkinci Katibi AlokVerma, Mersin GİAD’a ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Anchor Türkiye ve Mersin ile Hindistan arasındaki ticareti güçlendirmek istediklerini belirtti.

Hindistan Türkiye ile ticareti güçlendirmek istiyor
Hindistan Türkiye ile ticareti güçlendirmek istiyor admin
Bu içerik 292 kez okundu.

-Hindistan Ticaret AteşesiAlokVerma Mersin Girişimci İş Adamları Derneği’ni (Mersin GİAD) ziyaret etti.GİAD’tan yapılan açıklama göre Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzol ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Hindistan Ticaret Ateşesi ve Hindistan Büyükelçiliği İkinci KatibiAlokVerma, ziyaret kapsamında Mersin ile Hindistan arasındaki ticareti güçlendirmek istediklerini belirtti.

Mersin’in yurtdışı ile ticari ilişkilerinin güçlü olması gerektiğini belirten Başkan İzol, ‘Mersin bulunduğu konum ve limanı ile ticari açıdan Türkiye’nin en gözde kentlerinin başında yer alıyor. Mersin’in ihracat rakamları her geçen ay daha çok artıyor. Bunun sürekli hale gelmesi adına yurtdışı ile ticari ilişkilerimizi sağlamlaştırmak adına gerek yurtdışında gerekse Türkiye’de ülke temsilcileri ile ortak projelerde yer almamız gerekiyor’ dedi.

Mersin GİAD’ın faaliyetleri konusunda bilgi alan Verma, üyelere Hindistan’ın yatırım potansiyelini anlatarak Hindistan’a yatırım yapmaya davet etti. (Bülten)

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Mehmet Ballı MHP'den istifa etti
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans
Voronkov: Novovoronej NükleerSantrali Akkuyu için referans