Advert

6 aylık çoklu branş eğitim modülü Mersin'de başladı

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 6 aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü Mersin'de başladı.

6 aylık çoklu branş eğitim modülü Mersin'de başladı
6 aylık çoklu branş eğitim modülü Mersin'de başladı admin
Bu içerik 508 kez okundu.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2016 yılı Nisan ayında imzalanan protokol ile başlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 1 Temmuz - 22 Aralık 2019 tarihleri arasında uygulanacak olan "6 Aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü" Mersin'de başladı.

Çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak için uygulamaya başlatılan projeyle, adım adım Türkiye'nin spor altyapı haritası oluşturulması planlanıyor.

6 aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü kapsamında Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörler eşliğinde atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, eskrim, futsal, judo, karate, okçuluk, taekwondo, voleybol ve yüzme branşlarında bireysel ve takım sporlarında eğitim verilmeye başlandı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerindeki branş dağılımı şöyle;

Bin kişilik spor salonu; Voleybol, badminton, karate, futsal, judo, taekwondo,  cimnastik, eskrim

7. Bölge Spor Salonu: Basketbol, Suni Çim; Atletizm, okçuluk, Servet Tazegül Spor Salonu; Basketbol, badminton, judo, atletizm, voleybol, karate, okçuluk, eskrim, futsal, taekwondo, cimnastik. Olimpik Yüzme Havuzu; Yüzme. Mezitli Spor Salonu; Futsal, badminton, taekwondo, eskrim, basketbol, judo, cimnastik, voleybol, karate, atletizm, okçuluk. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi