Moskova'dan madalyalarla döndüler

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) destekleriyle tedavi görerek iyileşen 10 çocuk, 3-8 Temmuz 2019 tarihlerinde Moskova’da düzenlenen 2019 World Winners’ Games'ten madalyalarla döndü.

Moskova'dan madalyalarla döndüler
Moskova'dan madalyalarla döndüler admin
Bu içerik 249 kez okundu.

 2010 yılından bu yana, Rusya’da farklı ülkelerden iyileşmiş kanserli çocukların katılımıyla organize edilen “World Children’sWinners’ Games”, 9. kez Rusya’nın Moskova şehrinde 3 -8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Winners’ Games; “Galipler Oyunları” adı verilen ve kanserden galip çıkan çocuklara yönelik uluslararası spor müsabakasına Türkiye’den LÖSEV 6. kez katılım gösterdi. LÖSEVLİ Çocuklar 6 kez kazanılan madalyalara 11 madalya daha ekleyerek, emsalsiz bir başarıya imza atarak ülkemize döndü.

LÖSEV, tıbbi, maddi, manevi desteklerin yanı sıra, kanserli ve lösemili çocukların sosyal ve psikolojik adaptasyonlarını sağlamak için bağışçı ve destekçilerinden aldığı güçle ulusal ve uluslararası etkinlikler yürütmektedir. LÖSEVLİ Çocukların 6. Kez katıldığı “World Children’sWinners’ Games”’e hazırlanabilmeleri için Nisan ayında kendi illerinde, Mayıs ayında Ankara’da Türkiye’nin birçok ilinden çocukların katıldığı LÖSEV Spor Şenlikleri düzenlendi. 3 gün süren Spor Şenliğinde çocuklar moral depolayarak Galipler Oyunlarına hazırlandı. Türkiye genelinde düzenlenen LÖSEV Spor Şenliklerinde kıyasıya mücadele eden çocuklar Moskova’dan tam 11 madalya ile döndüler. Madalya alan çocuklar ve ödülleri ise şöyle: Ramazan Hasan Yılmaz; masa tenisinde bronz, koşuda ve futbolda gümüş. Hatice Güçlü; yüzmede altın.

Berat Eren Kahya; yüzmede ve futbolda altın. Arda Bay; koşuda bronz, futbolda gümüş. Eren Azgezen; futbolda gümüş. Enes Cesur; futbolda gümüş. İlkem Uysaler; futbolda bronz madalya.

 Mini futbol, yüzme, masa tenisi, koşu ve satranç dallarında, farklı ülkelerden gelen, kendileri gibi kanseri yenmiş çocuklarla yarışan çocuklar bu deneyimle mutluluktan ve gururdan sevinç gözyaşlarına boğuldu. Bu zorlu mücadelede kendilerine destek olan tüm hayırseverlere sevgilerini ve sonsuz teşekkürlerini ilettiler. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de muhteşem yaza veda konseri
Mezitli’de muhteşem yaza veda konseri
Tarsus Belediyesi’nden “Alzheimer Günü” etkinliği
Tarsus Belediyesi’nden “Alzheimer Günü” etkinliği
denizli escort