İzol: Vicdanını parayla satanlara kırgınım

Mersin İdmanyurdu Eski Kulüp Başkanı ve İdmanyurdu 1925 Kulübünün Başkanı Hamit İzol, bazı kişilerin kendisini Mersin İdmanyurdu'na zarar verenler listesine eklediğini belirterek " Vicdanını parayla satanlara kırgınım, 3 defa Mersin İdmanyurdu'nu düşmekten kurtardım" dedi.

İzol: Vicdanını parayla satanlara kırgınım
İzol: Vicdanını parayla satanlara kırgınım admin
Bu içerik 342 kez okundu.

 Hasan KÜÇÜK

 Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan'ın Tüccarlar Kulübünde düzenlediği basın toplantısına katılarak Mersin İdmanyurdu konusunda kendisine yönelik eleştirilere cevap veren Mersin İdmanyurdu eski başkanlarından Hamit İzol, "Ben bu konuda bir daha basın toplantısı yapmayacağım demiştim. Ondan sonra yapmadım yapmıyorum. Biliyorsunuz bizim İdmanyurdu ile ilgili B planımız vardı bazı gazeteci arkadaşlarımız beni eleştirdiler. Mersin İdmanyurdu'na zarar verenler listesine beni de eklediler. O onların düşüncesi olabilir saygı duyarım. Ben Mersin İdmanyurdu hep kötü duruma düştüğü zaman yanında yer aldım. Bütün hepiniz biliyorsunuz. Vicdan sahibi olanlar bilir ama vicdanı sağlam olmayan yani vicdanını parayla satan veya kıskançlık için satanlara kırgınım. Ben Mersin İdmanyurdunu 3 defa düşmekten kurtarmışım" dedi.

Mersin İdmanyurdu'na son başkanlık yaptığı Burhanettin Kocamaz'ın kendisini davet ettiği zaman

kendi paraları ile 5 ay Mersin İdmanyurdunu yönettiklerini anlatan İzol, "Bu 5 ay zarfında bir tek kuruş borçlanmadık. Bütün başkanlara borçlar  tahsilat için bildiriliyor ama bizim borcumuz yok . 7 bin 500 TL bir borcumuz var. Kimi başkanlara 8 milyon, kimine 2 milyon borç bildiriliyor. Ben bu güne kadar Mersin İdmanyurdunu borçlandırmadım. B planımız vardı devam ediyor. Yenişehir kulübünü aldık ve bunu İdman Yurdu 1925 yaptık ve BAL Ligine çıkardık bu senede BAL Liginde oynayacak" diye konuştu.

İDMANYURDU 1925 BANİM MALIM DEĞİL

"Bazı insanlar İdman Yurdu 1925 benim malımmış gibi laf ediyor" diyen İzol şöyle devam etti: "İdman Yurdu 1925,  40 tane iş adamından oluşan insanların parasıyla yönetiliyor. Ne belediyenin nede hiçbir kurumun desteği yok. Sadece Sayın Bakanımız Lütfi Elvan'in desteği arkamızda. O yüzden değerli arkadaşlar bunu bilin biz Mersini seviyoruz Mersin sevdalısıyız. Mersin İdmanyurdu için kavga ettik, kafamız kırıldı. Biz üşüdük, biz her türlü eziyete katlandık ama yazık ve günahtır bu tür eleştiren insanlar bir gün Mersin İdmanyurduna başkan bulamayacaklar. Emek veren insanları siz yok sayarsanız insanları siz üzersiniz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Pele’nin gözyaşları 1’inci oldu
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi
Tarsus'ta şahmeran etkinliği sona erdi