Advert
Advert
Advert

Gençlere üniversite tercih desteği

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eğitim ve Kalkınma Vakfı üniversite hayali kuran gençler için danışmanlık hizmeti başlattı. 6 Ağustos’ta başlayan ve 13 Ağustos’ta sona erecek hizmet sayesinde gençler zorlu tercih maratonu uzmanların yol göstericiliğinde daha kolay geçirmiş olacak.

Gençlere üniversite tercih desteği
Gençlere üniversite tercih desteği admin
Bu içerik 1408 kez okundu.
Advert

Mersin’de eğitim veren 20 kurum, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın organizasyonunda Forum AVM’de gençlerle bir araya gelerek doğru tercih yapabilmelerine  imkan yarattı. Yaptığı basın açıklamasında  bu yıl ilk kez üniversite sınavını kazanan öğrencilere yönelik bir çalışma başlattıklarını anlatan MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Sadık Çağatay Güneş, bu bağlamda kentte faaliyet gösteren eğitim kurumları ile temasa geçtiklerini söyledi. 20 kurumun çağrılarına yanıt verdiğini belirten Güneş, bu kurumlarla birlikte Forum AVM kapalı bölüm birinci katta tercih süreci boyunca gençleri bilgilendirmeye başladıklarını ifade etti.

 Hedeflerinin gençlerin doğru tercihler yapabilmesine yardım edebilmek olduğunu vurgulayan Güneş, her kurumun iki gün olmak üzere 11.00 ile 21.00 saatleri arasında rehberlik öğretmenleri aracılığıyla gençlere üniversite tercihleri konusunda destek olduğunu bildirdi.

14 Ağustos’a kadar devam edecek etkinlik çerçevesinde rehberlik desteği veren kurumların isimleri şöyle:

Altın Kupa Okulları, Bilimkent Koleji, Cebir Okulları, Değişim Akademi, Değişim Koleji, Deniz Koleji, Doğru Cevap Eğitim Kurumu, Hızır Sağlık Koleji, Kavram Koleji, Kültür Koleji, Mersin Onay Koleji, Mersin Tek Okulları, Mersin Temel Lisesi, Nesibe Aydın Mersin Okulları, Nur Eğitim Eğitim Kurumu, Pozitif Bilgi Koleji, Su Koleji, Taç Koleji, Yenişehir Merkez Koleji, Vektör Eğitim. (Bülten)

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mezitli’de 6 hırsızlık olayının failleri yakalandı
Mahallelere beton yol!
Mahallelere beton yol!