Advert
Advert

Akdeniz sahil yolu tünellerle geçilecek

Hükümet dev projelerinden biri olan Akdeniz Sahil Yolu tünlerinde sona yaklaştı. 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor. Proje kapsamında ayrıca 17 adet viyadük ve 65 adet köprü de bulunuyor.

Akdeniz sahil yolu tünellerle geçilecek
Akdeniz sahil yolu tünellerle geçilecek admin
Bu içerik 627 kez okundu.

-Antalya ve Mersin arasındaki ulaşımı rahatlatacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde sona yaklaşıldı.Akşam’dan Yelda Gökdağ’ın haberine göre İki şehir arasındaki ulaşımı 5 saate indirecek projenin 2019’da tamamlanması hedefleniyor. Söz konusu proje ile 6,1 km uzunluğunda 17 adet viyadük, 3,9 km uzunluğunda 65 adet köprü ve 5,8 km uzunluğunda 19 adet köprülü kavşak da yapılması planlanıyordu. Çalışmaların başladığı tarihten bu yana, 9,7 km uzunluğunda 15 adet tünel, 3,4 km uzunluğunda 60 adet köprü, 140 m uzunluğunda 1 adet viyadük ve 4 km uzunluğunda 16 adet köprülü kavşak bitirildi. Kimi bölümleri hizmete açılan proje tamamlandığında Antalya-Mersin arasındaki yolculuk daha kolay ve konforlu hale gelecek. Proje sayesinde batı Mersin bölgesi de Antalya’nın turizm cazibesinden faydalanmış olacak. 

EN UZUN iKiNCi TÜNEL OLACAK 

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık ilçelerini de içine alan proje,Gazipaşa-Anamur arasındaki tünel, Türkiye’nin en uzun ikinci tüneli olacak. Bu iki ilçe arasındaki yol 7 kilometre kısalacak. Antalya- Mersin il sınırı mesafesi de 19 kilometreden 12 kilometreye inecek. 370 milyon liralık ihale bedelli proje 2019 sonunda tamamlanacak. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti