Advert
Advert

Çilek’de yağmursuyu çalışmaları tamamladı

MESKİ Genel Müdürlüğünce, Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesinde başlatılan yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Çilek’de yağmursuyu çalışmaları tamamladı
Çilek’de yağmursuyu çalışmaları tamamladı admin
Bu içerik 378 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kentin altyapı sorunlarını çözmek için çalışmalara devam ediyor.Büyükşehir’den yapılan açıklama göre MESKİ Genel Müdürlüğünce, Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesinde yağmursuyu hattı döşeme çalışmaları tamamlandı. Çilek Mahallesi Güney İlköğretim Okulu ve çevresinde yağmursuyu hattının olmaması ve yağışlı havalarda öğrencilerin ulaşım güvenliği açısından sorun teşkil etmesi nedeniyle MESKİ tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında; Ø600 milimetre 116 metre koruge boru ile kanalizasyon hattı deplasesi, (3,00 x 1,50 ebadında) 98 metre kutu menfez imalatı, Ø600, Ø800, Ø1200 ve Ø1400 mm yaklaşık 1.123 metre betonarme boru döşemesi, (1,02 x 0,86 ebadında) 33 adet ve (4,00 x 0,86 ebadında) 21 adet yağmursuyu ızgaraları yapıldı.

Ayrıca Çilek Mahallesinde bulunan Tırmıl Sanayi Sitesine yağışlı havalarda yüksek rakımlı alanlardan gelen yağmursularını engellemek amacıyla Civanyaylağı Mahalle’sinde 2,0x2,0x1,0 metre ebatlarında prefabrik kutu menfez çalışması gerçekleştirildi.

Akdeniz ilçesinde yürütülen diğer bir yağmursuyu çalışmasında ise MESKİ, Sanayi Sitesi’nin yağmursuyu, biriken yağmur sularının hızlı deşarj edilmesi adına 1,00 mt x 1,00 mt ebadında 209 metre kutu kesitli menfez, 634 metre Ø1000 ve Ø800 mm'lik betonarme boruların, 2.750 metre Ø400 ve Ø600 mm'lik beton boruların ile 140 metre Ø300 mm'likkoruge boruların döşemesi tamamlandı. Ayrıca 675 metre yağmursuyu ızgara bağlantısı yapımı ve 78 adet ızgara yapımı gerçekleştirildi.

Mersin’in 13 ilçesindeki altyapı sıkıntılarını bir bir ortadan kaldırarak vatandaşlara rahat bir nefes aldırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz alt yapıda eksiklikleri gidermek adına önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini kaydetti. Başkan Burhanettin Kocamaz: “Mersin’i altyapıda sorunsuz bir şehir haline getirmek için, İl genelinde ekiplerimiz aralıksız çalışmakta ve sorunları çözüme kavuşturmaya devam etmektedir. Kış aylarında yağan yağmurla birlikte özellikle Çilek mahallesinde bulunan Şehit Recep Aslan Okulu, Güney Ortaokulu ile Akdeniz Ortaokulu’nun sular altında kalmasının önüne geçildi. Öğrencilerimizin eğitiminde yağmursuyu sorunu nedeniyle yaşadığı problemleri tamamen çözdük. Arabaların dahi yoldan geçmede yaşadığı zorluklar son buldu. Özellikle şehir merkezinde yerleşimin artmasıyla yetersiz gelen altyapı sistemlerinde yenileme ve yeni hat yapım çalışmalarımız da devam edecektir’’ diye konuştu.

Başkan Burhanettin Kocamaz ayrıca Tırmıl sanayi sitesi ve Sanayi Sitesinin özellikle kış aylarında özellikle yağmur sularını tahliye etmede kolaylık sağlama ve oluşabilecek göllenmelerin önüne geçtiklerinin altını çizerek Sanayici esnaf ve vatandaşlarımızın yağmursuyu çilesine son verecek önemli bir hizmeti gerçekleştirdiklerini belirtti. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Anasınıfı öğrencileri, okul bahçesine çiçek dikti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti
Açık minibüs kapısı hastanelik etti