Advert

'Büyükşehir’i rekor oyla kazanacağız’

CHP Mersin Büyükşehir A.Adayı İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde,Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni en az yüzde 51 oyla kazanacaklarını söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı M. İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlere ilişkin çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

'Büyükşehir’i rekor oyla kazanacağız’
'Büyükşehir’i rekor oyla kazanacağız’ admin
Bu içerik 670 kez okundu.

Geçtiğimiz haftayı Tarsus’tan başlayarak Mersin merkez ve Mersin’in tüm ilçelerinde toplantılar yaparak geçiren İstemihan Talay, yaptığı açıklamada önümüzdeki yılın Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde hedeflerinin başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, tüm ilçeleri kazanmak olduğunu söyledi.

Mersin’in tüm sorunlarını deneyimli ve dürüst kadrolarla, gerçekçi projelerle çözerek, Mersin’in gerek ulusal ve gerekse uluslar arası platformda en iyi şekilde tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Talay, özellikle de gençlerin sosyal, kültürel ve sportif alandaki talep ve sorunlarını, siyasete alet etmeden hayata geçireceklerini  belirtti

Gerek Kaymakamlık, gerek Yerel Yönetimler Bakanlığında Genel Müdürlük, gerek Kaymakamlık, gerek Milletvekilliği ve gerekse Bakanlık yaptığı yıllarda toplumun genel ve Mersin’in yerel ve bölgesel sorunlarının çözümü konusunda yoğun bir çalışma sergilediğini  hatırlatanTalay, “Makam yada mevki peşinde değilim. Mersin’imize, Mersinli hemşehrilerimize Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da hizmet etme borcumu ödemek istiyorum” dedi.

CHP’deki Kurultay çağrıları konusundaki düşüncelerini de ifade eden Talay, “Kurultay çağrı ve tartışmaları, partimizin iç tartışmalarla küçülmesini isteyenlerin işine yarıyor. Bu düşünceye hizmet etmeyelim. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu partinin değişmezidir. Sayın Genel Başkanımız toplumun her kesimini kucaklayarak, birlik ve beraberlik içinde bütünleşmeyi ilke edinmiştir. Hepimize düşen önce parti içinde sonrasında ise milletle bütünleşmeyi sağlamak olmalıdır” diye konuştu. (Bülten)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
Yarım ton kaçak nargile tütünü ele geçti
 İnternet dolandırıcılarına operasyon
İnternet dolandırıcılarına operasyon