Borsa Avrupa Birliği’nde Tarsus'u tanıtacak

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortak olarak finanse edilen, TOBB ve Avrupa Odalar Birliği tarafından yürütülen Türkiye-AB İş Diyaloğu projesi kapsamında gerçekleştirilecek “AB Müktesebatı Uyum Çalışmaları” eğitimine Tarsus Ticaret Borsası’da kabul edildi.

Borsa Avrupa Birliği’nde Tarsus'u tanıtacak
Borsa Avrupa Birliği’nde Tarsus'u tanıtacak admin
Bu içerik 344 kez okundu.

 Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya proje hakkında yaptığı açıklamada

 Türkiye-AB İş Diyaloğu (TEBD) projesinin nihai yararlanıcı kuruluşunda çatı örgütleri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince yürütülen Türkiye-AB İş Diyaloğu projesinin ana amacının AB ve Türk iş dünyası topluluklarının entegrasyonunu teşvik etmek, AB’de ki potansiyel fırsatları ve zorluklar hakkında daha güçlü bir farkındalık sağlamak, AB ile Türkiye arasında her iki taraf için de olumlu ve kalıcı sonuçlara yol açacak yapıcı bir özel sektör diyalogu geliştirilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Bu noktada Avrupa Birliği Dairesi  tarafından Türkiye’nin de bu projeye dahil edildiğini ifade eden Kaya, şöyle devam etti: “25 uzmanın seçimleri tamamlanmış olup, Tarsus Ticaret Borsası da uzman personeli ile projeye dahil edilmiştir.

Bu projeye seçilen uzman personelimiz AB Müktesebatı Uyum Çalışmaları eğitimi kapsamında “Tarımsal Gıda Ürünleri”, “CE İşareti Kapsamındaki Endüstriyel Ürünler” ve “Sürdürülebilir Üretim ve Ticaret ” konularında eğitim alacak olup, eğitimin tamamlanmasına müteakip AB üyesi ülkelerinden gelecek uzmanlarla firmalarımızın ihtiyaçları olan bilgi ve danışmanlığı yapacaklardır. Böylece eğitim kapsamındaki konularda firmalarımızın AB mevzuatına uygunlukları değerlendirilmiş olacaktır. Tarsus’un böyle bir proje kapsamında temsil edilmesi ile tarımsal, endüstriyel ürünlerimizin AB’de görünürlülüğü, tanınırlığı ve Tarsus Markası’nın bilinilirliği sağlanmış olacaktır.” (Haber Merkezi)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Mersin, 18 ülkeden ormancı ve çevrecilere ev sahipliği yaptı
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
Kepirli’nin içme suyu sorunubayramdan önce çözülecek
denizli escort