“Dezavantajlı gruplar için çalışmalarımız sürüyor”

Mersin İş-Kur Müdür Vekili Halil Bozkurt, , iş arayan ve işverenlerin yanında dezavantajlı grupların sosyo-ekonomik hayata uyumlarının arttırılması, işgücü piyasasında istihdam edilmeleri ve kendi işlerini kurmalarına yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

“Dezavantajlı gruplar için çalışmalarımız sürüyor”
“Dezavantajlı gruplar için çalışmalarımız sürüyor”  admin
Bu içerik 110 kez okundu.

 Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Halil Bozkurt, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin hazırlayacakları projelere verilen destekler hakkında, TRT Çukurova Radyoda “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak açıklamalarda bulundu

Bozkurt, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülerin hazırlayacakları projelere destek vereceklerini kaydetti.

Proje başvurularının başladığını anlatan Bozkurt şöyle devam etti: Başvurular 28 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. Proje başvuru dökümanları www.iskur.gov.tr adresinden temin edilebilir. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini hazırlayıp Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ve Erdemli, Silifke, Tarsus, Anamur Hizmet Merkezlerine ve bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla 28 Haziran 2019 tarihinde mesai bitimine kadar teslim edebilirler. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Orman Bölge Türkiye Ormancılık Sektörü Fuarında stant açtı
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
Arpaçbahşiş’te yol çalışmaları devam ediyor
denizli escort